Po eliminacjach szkolnych i gminnych przyszedł czas eliminacje powiatowe. W Gimnazjum w Mszczonowie 11 maja uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści z całego powiatu zmagali się z zadaniami Turnieju „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”.

Turniej organizowany przez Polski Związek Motorowy  od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród uczniów. O jego sile nie stanowią wcale nagrody, choć i te są atrakcyjne. Formuła konkursu, która łączy sprawdzenie wiedzy teoretycznej z praktyczną sprawia, że dla większości uczniów udział w zawodach jest nie lada wyzwaniem i realnym sprawdzianem umiejętności. Zatem nie tylko puchary się liczą. Tak naprawdę najważniejsze jest zdobycie umiejętności, które pozwolą na bezpieczne zachowanie się na drodze. Jeżeli dzięki temu Turniejowi uda się uniknąć choć jednego wypadku, zdarzenia drogowego z udziałem młodych ludzi możemy mówić o wielkim sukcesie – podkreśla wicestarosta żyrardowski Grzegorz Dobrowolski.IMAG2492 IMAG2495 IMAG2496

Etap powiatowy zorganizowany był przez Wydziały Komunikacji i Transportu Drogowego oraz Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Żyrardowie przy nieocenionej pomocy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie i dyrekcji Gimnazjum w Mszczonowie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, w sposób szczególny zaś laureatom. Na zwycięzców eliminacji powiatowych czekają finały wojewódzkie i oprócz sławy cenne nagrody.

W eliminacjach powiatowych udział wzięło 16 uczniów ze szkół podstawowych i 15 z gimnazjów. Do dalszych eliminacji zakwalifikowały się drużyny Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Publicznych Nr 7 w Żyrardowie (Adrianna Kostrzewa, Julia Misiak, Mateusz Moskwa, Marcin Śnieg) oraz Gimnazjum Zespołu Szkół Nr 3 w Żyrardowie (Julia Kucińska, Jakub Zambrzycki, Konrad Zotorawski).

Zobacz również: