Zaledwie kilka godzin potrzebowali policjanci z Gniezna, aby zatrzymać dwóch mężczyzn i dwie kobiety podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia i pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem. Wśród zatrzymanych była Karolina K. –  polska mistrzyni Europy w boksie. Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty.
Do zdarzenia doszło 8 maja. wieczorem w centrum Gniezna i w lesie w okolicy Strzyżewa Kościelnego. Sprawcy samochodem osobowym zajechali drogę 26-latkowi. Następnie przy użyciu przemocy wepchnęli mężczyznę do środka auta i odjechali w nieznanym kierunku w stronę lasu. Na miejscu dręczyli swoją ofiarę, na koniec kradnąc mu 900 złotych. Wystraszonego mężczyznę zostawili w nocy w lesie. Pokrzywdzony doszedł do najbliższego zabudowania w okolicy Strzyżewa Kościelnego, skąd wezwał pomoc.

2

Poinformowani o rozboju gnieźnieńscy policjanci natychmiast podjęli działania, które doprowadziły do zatrzymania czterech sprawców. Mundurowi zabezpieczyli samochód, którym się poruszali oraz pieniądze, które posiadali przy sobie zatrzymani. Sprawcami tego czynu są mieszkańcy Gniezna w wieku od 23 do 35 lat. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.
 Zebrany przez policjantów kryminalnych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym.  35-letniej Karolinie K. zarzuca się podżegania do  wymuszenia rozbójniczego za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanej dozór policji i poręczenie majątkowe. Obok bokserki, w ręce policji trafili: Joanna K., Wojciech K. oraz Radosław K. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat
Za popełnione przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd po zapoznaniu się z materiałami postępowania podjął decyzję, że najbliższe trzy miesiące mężczyźni spędzą za kratami.
Karolina K. z klubu KS Stella Gniezno ostatni złoty medal mistrzostw Polski zdobyła w 2015 roku. Był to dziewiąty tytuł w jej karierze. Niedawno próbowała również swoich sił w zawodach strongwoman i zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki w kraju. Udzielała się też społecznie.

es

 

Zobacz również: