Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Żyrardowie trwa w najlepsze. Budynek prezentuje się znakomicie nie tylko z zewnątrz. Większość prac przeniosła się już do wnętrz, a z każdym dniem obiekt nabiera blasku. Jednak to nie wszystko.

Powiat Żyrardowski coraz śmielej sięga po nowoczesne technologie, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Przez ostatnie lata były wyremontowane wszystkie budynki szkół powiatowych. Gros robót obejmował termomodernizację z ociepleniem, wymianą stolarki okienne i drzwiowej, wymianą dachów. Przedsięwzięcia te podniosły nie tylko estetykę szkół, ale przede wszystkim dały ogromne oszczędności energii cieplnej oraz zmniejszyły emisję szkodliwych gazów do atmosfery. Teraz przyszedł czas na oszczędność energii elektrycznej.

Budową instalacji fotowoltaicznej zasilającej nową halę sportową władze powiatu rozpoczęły inwestycje w zieloną energię. W kolejce po energię ze słońca czekają Zespół Szkół Nr 2, Zespół Szkół Nr 3 i Zespół Szkół w Mszczonowie. Rozpoczęły się właśnie prace nad opracowanie dokumentacji technicznej. Natomiast budowa instalacji fotowoltaicznej w „Elektryku” ma jeszcze jeden nader ważny wymiar. Otóż w szkole powstał nowy kierunek – technik obsługi urządzeń energetyki odnawialnej. Przyszłość na wskroś z przyszłością, bo przecież Polska staje przed dużym wyzwaniem energetycznym. Zastosowanie rozwiązań odnawialnych źródeł energii staje się także popularne w gospodarstwach domowych, tym bardziej, że inwestycje w OZE są dofinansowywane z różnych funduszy. Uczniowie żyrardowskiej szkoły będą mieli doskonałą „pracownię” na dachu. Produkcja energii ze słońca będzie także wizualizowana na monitorze. Wszystkie te działania objęte są autorskim programem rewitalizacji szkoły „Dobra energia dla Elektryka”.

IMAG2445 IMAG2446 IMAG2448

Zobacz również: