Olga Bołądź, Wojciech Pszoniak i Robert Więckiewicz na żywo przeczytają „I nie było już nikogo” Agathy Christie na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału Wrocław 2016!

Alfred Hitchock twierdził, że film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć. Twórcy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016 zastosowali się do tej rady i zaczynają wydarzenie aktorskim trzęsieniem ziemi – czytaniem na żywo książki Agathy Christie „I nie było już nikogo” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka, Olgi Bołądź oraz Roberta Więckiewicza.

Reżyserią zajęli się Barbara Marcinik oraz Andrzej Brzoska, czyli Program Trzeci Polskiego Radia. Za oprawę muzyczną odpowiada kompozytor Teatru Polskiego Radia Marian Szałkowski.

Wojciech Pszoniak czyta wszystkie role męskie, Olga Bołądź – role żeńskie, Robert Więckiewicz wcieli się w rolę narratora.

Na wydarzenie zapraszamy 30 maja o godz. 20.00 do Starego Klasztoru (ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1). Wstęp bezpłatny!

Czytanie potrwa 210 minut (w tym 30-minutowa przerwa).

Międzynarodowy Festiwal Kryminału odbędzie się w dniach 30 maja – 5 czerwca 2016 i jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.

 

Zobacz również: