Facebook to jedna z największych platform reklamowych. Jego twórca kładzie bardzo duży nacisk na monetyzację serwisu. Pomóc w niej ma między innymi aplikacja Messenger. Co istotne dla firm, będzie ona mogła zastąpić czat na ich stronach internetowych i w ten sposób usprawnić obsługę klientów oraz robienie przez nich zakupów.
Korzystanie z Messengera i tworzonych do niego aplikacji ma stać się w najbliższym czasie trendem w komunikacji firm. „Facebook udostępnia swój komunikator zewnętrznym deweloperom i umożliwia tworzenie na niego aplikacji. Dzięki temu firmy będą mogły skutecznie wykorzystywać go na swoich stronach internetowych. Ułatwi to obsługę klientów i robienie przez nich zakupów” – mówi serwisowi infoWire.pl Michał Łukasiewicz, dyrektor zarządzający platformy Catvertiser.com.
Firmom zależy nie tylko na wielkości fanpage’a i liczbie lajków pod postem, lecz także na przekonywaniu klientów do odwiedzania stron www oraz sklepów internetowych i kupowania. „Nie należy jednak przesadzać z częstotliwością publikacji. Liczą się wartościowe posty. Mogą być one umieszczane nawet jedynie trzy razy w tygodniu. Ważne, aby swoją jakością angażowały odbiorcę. Hitem jest w tej chwili komunikacja za pomocą ładnych zdjęć” – dodaje rozmówca. Warto przy tym zauważyć, że firma, która chce stworzyć dobry produkt, nie powinna bać się negatywnych komentarzy na swoim profilu. Narzekający klient to najlepszy klient, ponieważ dzięki jego cennym uwagom możemy szybko nasz produkt poprawić.
Facebook realizuje również plan udostępnienia internetu każdemu mieszkańcowi Ziemi, by w ten sposób pozyskać jeszcze więcej użytkowników. Mowa tu między innymi o ludziach przebywających w obozach uchodźczych. Ponieważ z powodu kłopotów z infrastrukturą nie da się dostarczać do nich internetu tradycyjnymi metodami, ma on tam docierać za pomocą dronów.

Zobacz również: