Warto więc poszukać niebanalnego sposobu na uświetnienie tego wydarzenia
jak np. pokazu sztucznych ogni. W jaki sposób możemy je wykorzystać i co powinniśmy wiedzieć na temat bezpieczeństwa przy takim pokazie?

Planując wesele chcemy żeby uroczystość była nie tylko wzruszająca i wyjątkowa, ale również długo pamiętna przez wszystkich gości.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Widowisko przy wykorzystaniu sztucznych ogni uświetni wesele tylko wtedy, gdy nic innego nie zakłóci uroczystości. Organizując pokaz fajerwerków należy zawsze mieć na uwadze bezpieczeństwo i kwestię zezwoleń. Wypadek lub wizyta policji wezwanej przez niezadowolonych sąsiadów może być bardziej pamiętliwa od nawet najbardziej spektakularnego widowiska. W jaki sposób możemy uniknąć takich zagrożeń? Przede wszystkim należy rozróżnić dwa różne pokazy – widowisko organizowane samodzielnie lub przez profesjonalną firmę. Jeżeli wybierzemy tę pierwszą opcję powinniśmy przede wszystkim uzyskać zgodę właściciela terenu, na którym odbywa się wesele. Ponadto, ze względu na polskie prawo taki pokaz musi zakończyć się maksymalnie o godz. 22 po to, żeby nie zakłócać ciszy nocnej. A czy do organizacji pokazu potrzebujemy dodatkowych pozwoleń?

– Zawarte w zestawach ładunki posiadają ograniczoną moc, dzięki czemu ich wykorzystanie nie wymaga żadnych dodatkowych zezwoleń – odpowiada Sebastian Kopański z firmy PiroFan – hurtowni sztucznych ogni organizującej również pokazy fajerwerków.

Wybierając pokaz organizowany przez profesjonalistów będziemy mogli zapewnić gościom znacznie bardziej spektakularne widowisko. Ze względu na status organizatora takich pokazów profesjonalne firmy mają dostęp do tzw. ładunków koncesjonowanych, które zagwarantować mogą znacznie głębsze wrażenia wizualne od ładunków dla amatorów. Profesjonalna firma sama zadba o wszystkie konieczne zezwolenia, oraz, co ważne, będzie najlepszą gwarancją bezpieczeństwa wszystkich gości.

Własny pokaz jak od profesjonalisty

Czy samodzielnie organizowany pokaz musi jednak być mniej spektakularny i wymagać specjalistycznej wiedzy z ochrony przeciwpożarowej? Niekoniecznie. Na rynku dostępne są specjalne zestawy do samodzielnego odpalania, które skonstruowano z myślą o ograniczeniu kosztów pokazu bez konieczności ograniczenia spektakularnych doznań. Zestawy przygotowywane są przez pirotechników w kilkunastu różnych wariantach o trzech stopniach intensywności. Dzięki temu państwo młodzi mogą oszczędzić na koszcie obsługi pirotechnicznej i jedyną niedogodnością będzie konieczność samodzielnego uprzątnięcia terenu po pokazie. W jaki sposób działają takie zestawy do samodzielnego odpalania?

– Fajerwerki w zestawach DSO przygotowywane są na zamówienie klienta przez profesjonalnych pirotechników. W praktyce Klient otrzymuje z hurtowni drewnianą skrzynkę chroniącą fajerwerki, darmową ścieżkę dźwiękową skomponowaną pod pokaz, oraz instrukcję obsługi zestawu. Sama inicjacja pokazu sprowadza się potem do odpalenia jednego lontu lub wciśnięcia jednego guzika i można cieszyć się widowiskiem. Oczywiście pomimo tak prostej obsługi każdy klient zostaje właściwie przeszkolony przy odbiorze zamówienia – mówi Sebastian Kopański z firmy PiroFan. Co ważne, profesjonalne hurtownie mające w ofercie zestawy DSO dają gwarancję działania zestawu oraz fachową pomoc telefoniczną 24h na dobę. Dzięki temu już za kilkaset złotych można zachwycić weselnych gości widowiskiem, które na długo zapadnie w ich pamięci i to bez profesjonalnej wiedzy pirotechnicznej. W jaki sposób można jeszcze wykorzystać sztuczne ognie na weselu?

Huczna zabawa we wszystkich kolorach tęczy

Dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na nieco większe wydatki profesjonalne firmy pirotechniczne oferują szereg dodatkowych atrakcji wykraczających poza pokazy sztucznych ogni.

– Bardzo popularnym sposobem wykorzystywania sztucznych ogni na weselu są pokazy pirotechniki scenicznej, które organizuje się jako niespodziankę dla Pary Młodej lub w podzięce dla rodziców – tłumaczy Sebastian Kopański z PiroFan.

Pirotechnika sceniczna pod kontrolą profesjonalistów wykracza poza możliwości plenerowego pokazu fajerwerków, który można zorganizować samodzielnie – lub również powierzyć fachowcom- i będzie doskonałym uzupełnieniem tradycyjnego pokazu. W jaki sposób można więc uświetnić uroczystość sztucznymi ogniami? Przede wszystkim pirotechnika sceniczna nie ogranicza się wyłącznie do pokazów na zewnątrz. Profesjonaliści podczas planowania widowiska mogą nam zaoferować pirotechniczne fontanny, płonące serca lub imiona czy flary oraz stroboskopy. Chociaż droższe, profesjonalne pokazy oferują znacznie więcej możliwości od samodzielnych, które dodatkowo wspiera kompleksowa obsługa. W niej mieści się m.in. wizja lokalna konieczna do bezpiecznego zaplanowania widowiska, możliwość obejrzenia innych realizacji firmy w formie multimedialnej i dodatkowych życzeń. Wyjątkowy dzień jakim jest wesele wymaga wyjątkowej oprawy, która na długo zapadnie w pamięci nie tylko Młodej Pary, ale wszystkich zgromadzonych gości. Zachwycające widowisko jakie zapewniają sztuczne ognie mogą być doskonałą niespodzianką, zaplanowanym elementem kompozycji uroczystości lub po prostu gwoździem programu weselnych atrakcji.

Zobacz również: