„Idź do gościa tam bez żadnych ceregieli dostaniesz zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy”. Tak osoby zainteresowane reklamowały lekarza z Wrocławia wystawiającego fałszywe zaświadczenia lekarskie. Został zatrzymany przez lubińskich policjantów. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy zatrzymali 53 – letniego lekarza. Mężczyzna podejrzany jest o wystawianie fałszywych zaświadczeń lekarskich potwierdzających zdolność do pracy.

Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji ustalili, że jeden z wrocławskich lekarzy wystawia fałszywe zaświadczenia lekarskie. Osoba, która do niego się zgłaszała po 5 minutach wychodziła z gabinetu ze stosowanym zaświadczeniem. Opłata wynosiła 100 złotych. W toku prowadzonego postępowania wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do wystawiania zaświadczeń w ramach tak zwanej medycyny pracy.

Lekarz z Wrocławia usłyszał już zarzuty. Czyny, których się dopuścił zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 8. Jak ustalili policjanci, zatrzymany wystawił co najmniej kilkanaście fałszywych zaświadczeń. Jego klientami były osoby z całego Dolnego Śląska.

Źródło: KPP w Lubinie

Zobacz również: