Będzińscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia w miejscowości Bobrowniki. Najprawdopodobniej w wyniku gwałtownych opadów atmosferycznych doszło do osunięcia ziemi i zalania posesji należącej do jednej z firm działających na terenie powiatu.
W czasie usuwania skutków nawałnicy strażacy odkryli na placu ciało 44-letniego pracownika firmy. Silne opady deszczu w połączeniu z gradem jakie przeszły w środę około godziny 14.00 w regionie Bobrownik, spowodowały osunięcie się części skarpy i podtopienie posesji jednej z firm przy ulicy Akacjowej. Strażacy interweniujący przy usuwaniu skutków opadów i osuszaniu placu odnaleźli ciało 44-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu pińczowskiego.

Policyjne czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Na miejscu obecny był również przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy. Dokładna przyczyna śmierci mężczyzny ustalona zostanie na podstawie zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok.

KWP Katowice / m

Zobacz również: