Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili polską szajkę, która wyłudzała pieniądze metodą „na wnuczka” w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Tylko od obywatela Szwajcarii wyłudzili 400 tys. franków.

– Tylko w ciągu kilku ostatnich tygodni policjanci zatrzymali w Polsce cztery osoby, które mogą mieć na swoim koncie kilkadziesiąt wyłudzeń w krajach Europy Zachodniej – powiedziała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Policjanci nie chcą ujawniać szczegółów, bo – jak tłumaczą – sprawa jest rozwojowa. Przyznają jednak, że zatrzymani ściśle współpracowali i byli ze sobą powiązani. Do swoich ofiar dzwonili z Polski.

– Na początku kwietnia funkcjonariusze zatrzymali w Gdańsku – na gorącym uczynku – matkę i syna, którzy usiłowali wyłudzić pieniądze od obywatela Austrii. Pod koniec miesiąca w Krakowie „wpadło” dwóch mężczyzn w wieku 22 i 26 lat. Z zebranego materiału wynika, że wyłudzili 400 tysięcy franków szwajcarskich od obywatela Szwajcarii i usiłowali wyłudzić kolejne 50 tysięcy – dodała Hamelusz.

źródło: http://kurier.pap.pl/

Zobacz również: