Krakowscy policjanci zatrzymali 24-letniego pedofila, który w obecności dwóch 14-letnich dziewczynek obnażał się i wykonywał czynności seksualne. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Mundurowi sprawdzają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

1 maja br. w krakowskich Skotnikach, w rejonie pętli autobusowej, doszło do groźnego incydentu z udziałem dwóch małoletnich dziewczynek. 24-letni mężczyzna, widząc siedzące na ławce dziewczynki, obnażył się przed nimi, a następnie zaczął wykonywać inne czynności seksualne. Przerażone dzieci szybko uciekły z tego miejsca. Mężczyzna jednak nie dawał za wygraną i pobiegł za nimi. Jedna z dziewczynek zadzwoniła do swojego ojca, który niezwłocznie przyjechał na miejsce i  próbował ująć mężczyznę. Sprawca wyrwał mu się jednak i odbiegł. Dziewczynkom nic złego się nie stało. Przestępstwo, jakiego się dopuścił, uszło by na sucho gdyby nie fakt, że o wszystkim została powiadomiona Policja.

Na miejsce natychmiast przyjechał powiadomiony przez ojca patrol. Funkcjonariusze szybko odnaleźli mężczyznę, który ukrył się w pobliskich zaroślach. Sprawca nie był wcześniej karany, do przedstawionego mu zarzutu z art. 200 kodeksu karnego przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie innych tego typu zdarzeń. Zabezpieczono także sprzęt komputerowy oraz telefon zatrzymanego, aby sprawdzić, czy nie zawierają treści pedofilskich.

(KWP w Krakowie / ms)

Zobacz również: