Kilka tysięcy ludzi, głównie tegorocznych maturzystów, studentów oraz mieszkańców regionu bawiło się w piątek na rzeszowskim Rynku podczas koncertu zespołu Perfect. Było to koncertowe powitanie w mieście nowej uczelni, czyli WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Organizatorami imprezy była Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Urząd Miasta Rzeszowa.

Powitanie nowej uczelni w Rzeszowie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 18:00. Uczestników imprezy powitały pokazy Zumby z CityFit i konkursy z nagrodami, w których można było wygrać m.in. Chomika Macieja – maskotkę WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. O godzinie 19:00 wystąpiła grupa Rockaway z dr. Lechem Żukowskim, wykładowcą uczelni.

Przed godziną 20:00 na scenie pojawili się gospodarze koncertu, czyli prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA oraz Tadeusz Ferenc Prezydent Miasta Rzeszowa. – Cieszę się, że jesteście dzisiaj z nami – mówił, witając uczestników imprezy prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA. – To dla nas bardzo ważny dzień i ważne wydarzenie. Nasza Uczelnia, która powstała 20 lat temu w Przemyślu przenosi siedzibę do Rzeszowa. Oprócz zmiany siedziby, uczelnia zmienia także swoją nazwę na „WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa”. Pozostawiamy w nazwie skrót WSPiA, który świadczy o naszej historii, dorobku i tradycji. Rzeszowska Szkoła Wyższa jest dobrą prognozą i wianem na kolejne lata. Nową nazwą podkreślamy nowe otwarcie. Dotyczy to wielu aspektów m.in. nowych kierunków studiów, specjalności i sposobów kształcenia. Życzę Wam udanej imprezy i niezapomnianych chwil z zespołem Perfect, który już za chwilę pojawi się na scenie – powiedział prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA.

Z największą przyjemnością pojawiam się dziś na scenie rzeszowskiego Rynku – mówił Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa. – Pojawienie się w mieście nowej uczelni to bardzo dobra wiadomość. Jest to kolejna ważna instytucja, która rozpoczyna działalność w naszym mieście. Bardzo się cieszę i dziękuję, że Pan Profesor podjął decyzję o przeniesieniu siedziby uczelni do Rzeszowa – dodał Prezydent Miasta Rzeszowa.

Punktualnie o godzinie 20:00 rozpoczął się wyjątkowy koncert na powitanie w mieście WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Na scenie pojawiła się grupa Perfect. Przez półtorej godziny cały rynek śpiewał razem z nimi największe przeboje zespołu. Mogliśmy usłyszeć m.in. Niepokonanych, Autobiografię, Wszystko ma swój czas czy Odnawiam dusze.

To był doskonały sposób na rozpoczęcie sezonu koncertowego w Rzeszowie i na nasze pożegnanie ze szkołą – mówili tegoroczni maturzyści podczas koncertu zespołu Perfect. – Odebraliśmy dziś nasze świadectwa i zakończyliśmy naukę. Za 5 dni czeka nas matura, więc bardzo się cieszymy, że WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zorganizowała nam koncertowe zakończenia szkoły – dodają tegoroczni maturzyści.

Koncert podobał się także licznie zgromadzonym studentom. – Nasza uczelnia przyzwyczaiła nas do tego, że co jakiś czas organizuje dla studentów koncerty imprezy. Jednak takiego koncertu jeszcze nie było. Perfect to grupa, którą wszyscy znają, a jej piosenki nucą i młodzi i starsi. Poza tym witamy dziś w Rzeszowie w pięknym stylu naszą nową uczelnię – tłumaczą studenci WSPiA.

WSPiA jest najstarszą Uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, która w tym roku kończy obchody Jubileuszu 20-lecia. Jubileusz ten zbiegł się z innym ważnym wydarzeniem zarówno w życiu Uczelni, jak i w historii podkarpackiego szkolnictwa wyższego. WSPiA postanowiła przenieść siedzibę z Przemyśla do Rzeszowa i na bazie Zamiejscowego Wydziału utworzyć nową Uczelnię pod nazwą „WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa”.

Organizatorami imprezy są WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, Urząd Miasta Rzeszowa www.rzeszow.pl

Zobacz również: