Już w najbliższy weekend (7 i 8 maja) w ramach XVIII Pikniku Europejskiego odbędzie się Majunia i Rock Tower. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na imprezowy weekend do Ogródka MZOS.

W tym roku główną gwiazdą Majuni (7 maja) będzie duet Iwony Skwarek i Bartosza Szczęsnego – zespół Rebeka. To polski zespół muzyczny założony w 2008 roku w Poznaniu. Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Artyści są znani z tworzenia specyficznych kombinacji brzmień klawiszy Casio i analogowych syntezatorów.

Na imprezie posłuchać będzie można także perkusyjno-syntezatorowych popisów krakowskich muzyków Daniela Drumz & Mr.Krime. Mistrzowską selekcję muzyczną pokaże Dj SL oraz płocki duet dj’ski Akaone i Delaplaya. Korzenne brzmienia natomiast zaprezentuje Wuj Marcel.

Impreza rozpocznie się o godz. 19.00 i nawiązywać będzie do formy pikniku. Bilety w cenie 5 zł można kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a), na www.pokis.infoserw.pl oraz w Pubie Zachęta (ul. Grodzka 9).

8 maja już po raz siódmy odbędzie się Rock Tower. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie zespół Hate. Grupa wykonuje muzykę z pogranicza death i black metalu z wpływami industrialu i muzyki etnicznej. Hate występował na czterech kontynentach u boku takich grup, jak Sepultura, Hypocrisy, Belphegor, Marduk, Six Feet Under i wielu innych. Grupa brała także udział w wielu ważnych festiwalach metalowych i rockowych w całej Europie, np. Brutal Assault (Czechy), Inferno Festival (Norwegia), Hellfest (Francja), Summer Breeze (Niemcy), Metalcamp (Słowenia) czy Metal Heads’ Mission (Krym).

Kolejnym wykonawcą niedzielnej imprezy będzie zespół Sebastien. To czeska kapela wykonująca melodyjny power metal z symfonicznymi i progresywnymi wpływami. Zespół koncertował w całej Europie. W lipcu 2013 Sebastien supportowali grupę Alice in Chains podczas koncertu w Czechach.

Tego samego dnia zaprezentuje się także Vedonist – warszawski zespół założony w 2002 roku, poruszający się na granicy thrash i death metalu. Występował na takich festiwalach, jak Metal Head’s Mission, Metalfest Poland czy Rebellion Tour. Grupa grywała u boku takich zespołów, jak Christ Agony, Vader czy Hate.

PROGRAM IMPREZY:
16:00 – Powitanie – hymn imprezy
– HOGHSHEAD – MDK Płock
– FEAR INSIDE OF ME (Płock)
– RESZTA POKOLENIA (Płock)
– THE OLD CRONE (Płock)
– VEDONIST (Polska)
– SEBASTIEN (Czechy)
– HATE (Polska)

Bilety w cenie 5 zł są dostępne w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a) oraz na www.pokis.infoserw.pl.
1

 

 

 

 

Zobacz również: