7 nowych pojazdów specjalnych, wyprodukowanych przez firmę WISS z Bielska-Białej, trafi do duńskiej straży pożarnej. W sumie w latach 2013-2016, polski producent dostarczył Duńczykom 50 samochodów za kwotę blisko 7,5 mln euro. Dania to kolejny europejski kraj, który wybrał pojazdy bielskiego producenta.

W ramach umowy, firma WISS – Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych zaopatrzy strażaków w dwa typy pojazdów ratowniczo-gaśniczych, spełniających wysokie wymagania duńskiej straży. Samochody zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt taki jak: system piany sprężonej CAFS, system układy wysokiego ciśnienia COBRA oraz pozostałe narzędzie w skład, których wchodzi między innymi hydrauliczny generator prądotwórczy z możliwością wytwarzania 230 oraz 400 W a także wysokiej jakości masz oświetleniowy. Samochody te wyposażone są w zawieszenie pneumatyczne, zapewniające odpowiednią trakcyjność jazdy w każdych warunkach. Dla komfortu jazdy, w kabinie, zainstalowano również dodatkowy system ogrzewania i chłodzenia.

Od 2013 roku dostarczyliśmy naszym zachodnim partnerom 50 pojazdów specjalnych za łączną kwotę 7 449 000 euro – mówi Mariusz Rosa, prezes WISS. – Podczas finalnej inspekcji, nasi kontrahenci zostaną przeszkoleni z obsługi pojazdów, najpierw w Polsce, a później przez naszych dystrybutorów w Danii – wyjaśnia.

Dania to nie jedyny europejski kraj, który wybrał maszyny bielskiego producenta. Firma WISS dostarcza swoje pojazdy m.in. do Islandii, Belgii, Estonii, Bułgarii, Rumunii, Czech, Niemiec i na Słowację. W sumie przedsiębiorstwo zdobyło kontrakty na kwotę ponad 127 mln euro. Za co w kwietniu zostało wyróżnione tytułem Orły Eksportu.

Zobacz również: