w powiecie tatrzańskim trwa Wielka Majówka. Włodarze gmin zadbali o ciekawe imprezy, pokazy, koncerty, które w malowniczej scenerii górskiej, jak od lat, pozostaną miłym wspomnieniem uczestników majowych spotkań.

01.05. godz. 16.00 występ kapeli góralskiej

godz. 18.00 zabawa z DJ

02.05. godz. 21.00 występ zespołu Andre

03.05. godz. 18.00 zabawa z DJ
Majówka na Placu pod Gubałówką rozpoczyna się każdego dnia od godz. 10.00 i trwać będzie do późnych godzin nocnych.
Od 30 kwietnia do 31 sierpnia 2016 będzie czynne Tatrzańskie Koło Widokowe, tzw. diabelski młyn. Organizatorzy mają nadzieją, że stanie się on atrakcją spotkań majowych i wpisze się w wiosenno – letni krajobraz miasta.
Zespół Weekend z liderem Radosławem Liszewskim, wraz z grupą muzyków i sekcją taneczną zagra 30 kwietnia o godz.16.00 energetyczną muzykę. Jak sami muzycy o sobie mówią: „pozytywna energia i uśmiech na twarzy to motto przewodnie zespołu Weekend”.
Pod Gubałówką odbędzie się również koncert zespołu Andre. Lider zespołu Andrzej Marcysiak zadebiutował na scenie w 2010 r. „Ale, ale, Aleksandra „ to najnowszy hit zespołu Andre!
Wystąpią także kapele góralskie, które zaprezentują muzykę Podhala a zabawa z DJ-em uatrakcyjni majowe spotkania.
Organizatorami wydarzenia są firmy Ekodynamic i Terminal Hotel, a partnerem Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.

3 maja 2016

Zawody wędkarskie o Puchar Białego Dunajca – Zbiórka i zapisy zaczną się już od godz. 8.00 na placu obok boiska sportowego przy ul. Kościuszki. Początek zawodów wędkarskich zaplanowano na 9:30. Zakończenie imprezy i wręczenia pucharów odbędzie się o godz. 16.00 .

VIII Majówka Wędkarska w Białym Dunajcu, to Zawody wędkarskie o Puchar Białego Dunajca, którego organizatorami jest Gminny Ośrodek Kultury , Klub Sportowy, „Potok” w Białym Dunajec oraz Polski Związek Wędkarski oddział Zakopane .

Uczestnicy będą łowić pstrągi, które mierzone i ważone, z powrotem wpuszczane zostaną do wody .

30 kwietnia – 5 maja 2016

Uroczyste otwarcie XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Wiosennego Zlotu Rodzin Abstynenckich-TATRY 2016 odbędzie się 30 kwietnia o godz. 18.00 na scenie plenerowej w Małem Cichem .

Organizator zaprasza na wszystkie imprezy, które odbywać się będą w Małem Cichem: na boisku szkolnym i sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej i w remizie strażackiej .

XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Wiosenny Zlot Rodzin Abstynenckich-TATRY 2016 w Małem Cichem i Murzasichlu będzie podsumowaniem ubiegłorocznej działalności oraz wytyczeniem programu i zatwierdzeniem planu pracy Trzeźwościowego Stowarzyszenia Kulturalno – Turystycznego w Katowicach na rok 2016. W programie opracowywane będą formy alternatywnego, spędzania wolnego czasu w szeroko rozumianej trzeźwości.

W roku bieżącym obchodzona jest 19 rocznica powstania Trzeźwościowego Stowarzyszenia Kulturalno – Turystycznego w Katowicach.

Organizator : Trzeźwościowe Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne w Katowicach

1 maja 2016

XIV Gminny Festyn U Zbiegu Kultur „Lindada” – uroczyste otwarcie odbędzie się o godz. 14.00 na stacji narciarskiej Koziniec w Czarnej Górze.

Festyn zainauguruje Akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, im. Królowej Jadwigi z Czarnej Góry.

Sołectwo Czarna Góra i Stacja narciarska Koziniec są organizatorami „ XIV Gminnego Festynu u Zbiegu Kultur „Lindada”. Przegląd odbędzie na stacji narciarskiej Koziniec w Czarnej Górze. „Lindada” to impreza niezwykła. W czasie jej trwania na jednej scenie spotykają się bowiem przedstawiciele trzech kultur: podhalańskiej, spiskiej oraz romskiej. Nietypowa sceneria, różnorodność kultur oraz wielobarwne stroje przyciągają zainteresowanych gości tym ciekawym wydarzeniem.

PROGRAM 

14.00 Otwarcie festynu
14.15. Akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, im. Królowej Jadwigi z Czarnej Góry
15.40 Występ zespołów regionalnych „Ciardasie” i „Koce Łapki” z Czarnej Góry
15.20 Występ zespołów regionalnych „Białcańskie Zyngierki” i „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
16.00 Występ zespołu regionalnego „Orlynta” z Bukowiny Tatrzańskiej
16.30 Występ zespołu regionalnego „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia
17.00 Występ zespołu regionalnego „Trzy Potoki” z Rzepisk
17.30 Występ zespołu regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
18.00 Występ Zespołu Górali Czadeckich „Pojana” z Piławy Dolnej
18.30 Koncert Orkiestry Dętej z Jurgowa
19.00 Wręczenie statuetki „Lindady”
19.30 Koncert zespołu „Kałe Bała” z Czarnej Góry
20.00 Zabawa taneczna przy zespole „Lajt” z Rzepisk

3 maja 2016

XXXVI Święto Bacowskie na Tarasówce w Małem Cichem rozpocznie się o godz. 14.00 od uroczystej mszy w Kaplicy p.w. Św. Bartłomiejai poświęcenia stada owiec, hal i baców. Podczas Mszy poświęcone zostaną regionalne produkty: oscypek i bunc – dary złożone na ołtarzu. Ponadto kierdel owiec zostanie symbolicznie poświęcony przed Eucharystią.

Mszy towarzyszyć będą poczty sztandarowe . Uroczystościom tym przygrywać będzie muzyka i śpiew kapel góralskich oraz degustacja sera owczego i żyntycy.

Organizatorem Święta Bacowskiego jest Związek Podhalan Oddział Małe Ciche, a współorganizatorami : Gmina Poronin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie.

7-8 maja 2016
Oficjalne otwarcie „XXIV Przednówka w Polanach” w Domu Ludowym w Kościelisku odbędzie się o godzinie 13.30 .
Przednówek w Polanach to coroczna impreza o charakterze regionalnym, obfitująca w ciekawe wydarzenia. Głównym punktem Przednówka są muzyczne przeglądy grup rodzinnych, gry na instrumentach pasterskich, śpiewu pasterskiego i muzyk góralskich, które mają charakter konkursu. Impreza odbywa się w Domu Ludowym w Kościelisku, będącym siedzibą Związku Podhalan Oddział Kościelisko.
Organizatorzy: Związek Podhalan Oddział Kościelisko, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko.
PRORAM
Sobota 7.05.2016 r.
20.00 – zabawa przy muzyce góralskiej w Domu Ludowym w Kościelisku
Niedziela 8.05.2015 r.
11.00 – Msza św. w kościele parafialnym w Kościelisku
12.00 – paradny przejazd zaprzęgów konnych wraz z uczestnikami pod Dom Ludowy w Kościelisku
12.30 – przegląd zaprzęgów konnych przed Domem Ludowym w Kościelisku
13.30 – oficjalne otwarcie „XXIV Przednówka w Polanach” w Domu Ludowym w Kościelisku
13.45 – przeglądy regulaminowe śpiewu obrzędu weselnego, gry na instrumentach pasterskich, śpiewu pasterskiego i muzyk góralskich
15.00 – występ dziecięcego zespołu regionalnego „Mali Witowianie”
15.30 – otwarcie wystawy poświęconej hodowcom gołębi pocztowych z Kościeliska
15.45 – przeglądy regulaminowe c.d.
18.30 – wręczenie Nagród Wójta Gminy Kościelisko za całokształt działalności w dziedzinie kultury
19.00 – sztuka teatralna „Góralskie Zaloty” w wykonaniu Gminnego Zespołu Góralskiego „Watra” z Czarnego Dunajca
20.00 – występ zespołu „Polaniorze” z Kościeliska
20.30 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, zakończenie „XXIV Przednówka w Polanach”

Zobacz również: