Sochaczew 25 kwietnia odwiedził Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki, promujący na całym Mazowszu uruchomiony 1 kwietnia program Rodzina 500 Plus.
Na placu Kościuszki na rodziców czekał specjalny Bus 500 Plus, w którym mogli oni uzyskać informacje na temat programu Rodzina 500 Plus.
Wojewoda – wraz z Piotrem Osieckim, burmistrzem Sochaczewa, oraz posłem Maciejem Małeckim, starostą Jolantą Gontą i Sylwestrem Kaczmarkiem, przewodniczącym Rady Miejskiej w Sochaczewie – wręczył pierwsze decyzje o przyznaniu świadczeń w ramach programu. Jak zaznaczył wojewoda, program jest trwałym elementem wspierania polskich rodzin opartym na prostym mechanizmem. I jest jednym z wielu działań przygotowanych przez rząd mających na celu wsparcie rodzin.
Zdzisław Sipiera dodał również, że na terenie Mazowsza programem objętych jest prawie pół miliona rodzin, a na terenie powiatu sochaczewskiego jest ich 8065. Dotychczas na Mazowszu złożono blisko 230 tys. wniosków w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Samorządy wypłaciły już ponad 6 tys. świadczeń i wydały niemal 23 tys. pozytywnych decyzji.
 Z kolei burmistrz Sochaczewa zaznaczył, że od początku kwietnia do sochaczewskiego Urzędu Miejskiego wpłynęło ponad 1600 wniosków o przyznanie świadczenia. A według danych urzędu programem na terenie miasta zostanie objętych około 3 tysięcy dzieci.
dot
Fot. Jerzy Szostak

Zobacz również: