Manicure man close-up to the beauty salon
Panowie mają często opory różnej natury ze skorzystania z wykonania dobrego manicure i pedicure. Do gabinetu kosmetycznego zgłaszają się zazwyczaj, gdy wystąpią dolegliwości na stopach czy rękach. Przez długi czas radzą sobie sami  i robią wiele szkody swoim rękom, czy nogom.
Panowie potrzebują regularnych wizyt u  fachowca, aby poczuć „lekką stopę”. Z czym najczęściej borykają się męskie stopy?
 Wrastający paznokieć
Jest to bardzo częsta dolegliwość wynikająca z niewłaściwego pielęgnacji oraz nieprawidłowego  obcinania paznokci. Panowie obcinają paznokcie bardzo krótko i zaokrąglają je. Bardzo często wkładają nożyczki bardzo głęboko pod opuszki palca. Takie obcinanie powoduje urazy, ponieważ dochodzi do okaleczeń palca. Czasami dochodzi do infekcji. Palec zaczyna czerwienieć, następuje bolesność i paznokieć wrasta w skórę. Takie objawy uniemożliwiają chodzenie, ponieważ jest duża bolesność. Często panowie zgłaszają się do lekarza i zazwyczaj kończy się to wycięciem części paznokcia. Wcześniejsza właściwa pielęgnacja nie dopuszcza do tak drastycznych sytuacji.
 Modzele i nagniotki
Jest to dolegliwość spowodowana najczęściej noszeniem złego obuwia,  albo wadami w budowie stopy. Usuwanie takich niedoskonałości polega na ścinaniu warstw zgrubiałych za pomocą specjalnych narzędzi, podważeniu skalpelem korzenia odcisków i wyjęcia go. Przy bardzo rozległych i głębokich odciskach potrzebna jest interwencja chirurga. Lepiej zapobiegać  takiej interwencji.
Panowie często chcą poradzić sobie sami i robią sobie wiele krzywdy. Często też mylą odcisk z kurzajkami i roznoszą je na inne partie ciała.
Zadbany pan ma odpowiednio zrobione paznokcie u rąk i zadbaną skórę na dłoniach. Paznokcie powinny być krótko wypiłowane, oczyszczone z zalegających skórek. Można polakierować paznokcie specjalnym lakierem dla panów.
Dłonie wymagają zdjęcia zrogowaciałego naskórka, wybielenia, nałożenia maski odżywczej. Przy regularnych zabiegach na dłonie, ich wygląd ulegnie wielkiej poprawie nawet przy wykonywaniu wielu prac związanych z brudzeniem rąk.

Zobacz również: