Telewizja Polska zakończyła przyjmowanie zgłoszeń artystów do koncertu Debiuty oraz na premierowe piosenki, które wykonane będą podczas SuperPremier 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Widzowie Jedynki wybiorą także przebój, który zostanie zaprezentowany podczas koncertu finałowego Złote Opole. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 3-5 czerwca .

W tym roku debiutujący artyści zaśpiewają piosenkę z własnego repertuaru. W konkursie mogą wziąć udział wykonawcy, mający na swoim koncie tylko jeden album długogrający, wydany po 1 stycznia 2015 r. Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa wybierze artystów, którzy zostaną zaproszeni na przesłuchania w celu wyłonienia do 10 wykonawców, których występy widzowie obejrzą podczas pierwszego dnia festiwalu. Swojego kandydata wybierze tradycyjnie także Miasto Opole.

Natomiast, w eliminacjach do koncertu SuperPremier zgłaszane utwory, nie mogą być dłuższe niż 4 minuty,  które nie były publicznie prezentowane przed 1 stycznia 2016 r. Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa dokona ostatecznego wyboru do 10 utworów, które zostaną zaprezentowane w koncercie podczas drugiego dnia festiwalu.

15 kwietnia zakończyło się głosowanie na przebój, który zostanie nagrodzony nagrodą Grand Prix Opola 2016 podczas trzeciego dnia festiwalu, w  trakcie koncertu finałowego Złote Opole. Za pośrednictwem sms-ów widzowie głosowali na ulubione festiwalowe piosenki. Lista 53 utworów prezentowana była w specjalnych spotach na antenie TVP1 oraz na stronie www.festiwalopole.tvp.pl
W tym roku zmianie ulegają zasady eliminacji do koncertu SuperJedynki – 2 utwory wybrane przez Komisję Konkursową w kategoriach SuperArtysta, SuperArtystka, SuperZespół, SuperPłyta i SuperArtysta w sieci, zostaną zaprezentowane podczas drugiego dnia festiwalu. Podczas koncertu widzowie wybiorą zwycięzcę drogą sms-ową. Do 15 kwietnia br. można było przesyłać zgłoszenia do koncertów Debiuty i SuperPremiery.

Szczegóły znajdują się w regulaminach zamieszczonych na stronie www.festiwalopole.tvp.pl

Zobacz również: