Podczas wakacji bydgoszczanie nie będą narzekać na nudę. Powracamy z trzecią edycją tak licznie odwiedzanej przez mieszkańców „Rzeki Muzyki”. Koncertowo zapowiada się także rozpoczęcie tegorocznego lata.

Przypominamy, że w ubiegłym roku przez 2 miesiące wakacji, w cotygodniowych spotkaniach, na scenie wystąpiło 90 artystów prezentując 140 utworów na 76 instrumentach. Na widowni zasiadali melomani w każdym wieku, rodziny z dziećmi oraz goście z innych miast i miejscowości. Wraz z ostatnim koncertem, wszystkie muzyczne spotkania przyciągnęły łącznie 20 tysięczną publiczność. Muzyka fortepianowa, swing, jazz, muzyka bałkańska, opera i operetka, muzyka instrumentalna, piosenka literacka i aktorska. Taka różnorodność muzyczna
zaspokoi oczekiwania wszystkich bydgoskich melomanów oraz turystów, odwiedzających nasze miasto. Na nowo wybudowanej „scenie na wodzie” przy amfiteatrze Opery Nova wystąpią m.in. ATOM STRING QUARTET – wiodący polski zespół jazzowy jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie, Piotr Nowak – stypendysta Prezydenta Bydgoszczy należący do ścisłej czołówki młodych pianistów w Polsce  – projekt „Chopin najpiękniej”, Andrzej Sikorowski, Maja Sikorowska z zespołem. Koncerty tradycyjnie odbywać będą się w niedziele o godz. 19.00.

W dniach 23-25 czerwca odbędzie się 10. Bydgoski Festiwal Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion 2016 organizowany przez Miejskie Centrum Kultury. To urodzinowa edycja wyjątkowego festiwalu muzycznego. W roku 2016 podczas DF odbędzie się duże „urodzinowe” wydarzenie „B-Drums Orchestra”, czyli występ bydgoskich perkusistów oraz absolwentów bydgoskiej szkoły perkusyjnej z całego świata, wzmocnionych zagranicznymi gwiazdami. W trakcie koncertu przyznane zostaną nagrody specjalne festiwalu „Golden Drums”.

W tym roku lato powitamy festiwalem „Otwieracz”. Na scenie w Myślęcinku zagrają Patrycja Markowska, Kobranocka, Blackberry Hill i Jimi Birchwood. Zapraszamy do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku 26 czerwca! Lato pożegnamy 28 sierpnia razem z Anią Dobrowską i Grzegorzem Hyży. Myślęcinek przygotował wiele innych atrakcji na najbliższe tygodnie, m.in. Majówkę z historią, bajkową niedzielę w Parku Rozrywki (12 czerwca), Jarmark Kujawsko-Pomorski (11 września), festiwal kolorów. Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na stronie internetowej.

Zobacz również: