Zgodnie z przygotowanym przez Klub planem obchodów stulecia, już 21 kwietnia o godzinie 18.00 będzie miała miejsce premiera kolejnej wyjątkowej ekspozycji jubileuszowej. Po Muzeum Legii, Galerii Przechodniej, Muzeum Sportu i Turystyki, ta największa i najbardziej spektakularna zostanie zaprezentowana we współpracy z Domem Spotkań z Historią przy ulicy Karowej 20.

W ramach wystawy udostępnimy zwiedzającym materiały archiwalne, z których duża część będzie zaprezentowana po raz pierwszy. Wśród wspomnianych materiałów znajdą się między innymi zdjęcia i dokumenty  przedstawiające mało dotychczas znaną historię założenia Legii Warszawa, powiązanie z Legionami i marszałkiem Józefem Piłsudskim, pierwsze lata działalności Klubu poza Warszawą oraz kolejne lata po przeniesieniu do stolicy.

– To wielki zaszczyt i zarazem ogromna duma być świadkiem tak wyjątkowego jubileuszu najbardziej utytułowanego Klubu sportowego w Polsce. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że naszą odpowiedzialnością jest przybliżyć tę piękną historię jak najszerszemu gronu odbiorców. Traktujemy to wręcz jak misję edukacyjną. Ekspozycja przygotowana we współpracy z Domem Spotkań z Historią będzie najbardziej spektakularną wystawą z dotychczas zaprezentowanych. Liczymy, że  zainteresuje nie tylko mieszkańców Warszawy, ale i wielu turystów z najróżniejszych zakątków świata. Zależy nam, by wszyscy zwiedzający mieli okazję zapoznać się z magiczną historią Klubu i przyłączyć się do wspólnego celebrowania stulecia Legii Warszawa – mówi Wiceprezes Klubu, Jakub Szumielewicz.

Wystawa ma charakter czasowy. Zwiedzający będą mogli się z nią zapoznać do 29 maja 2016 roku. Miejscem ekspozycji będzie skwer im. ks. Jana Twardowskiego u zbiegu ulicy Karowej i Krakowskiego Przedmieścia, obok siedziby Domu Spotkań z Historią. Jest to kolejny element obchodów jubileuszu Klubu.

 

 

Zobacz również: