Do Komendy Powiatowej Policji w Grójcu wpłynęło pismo z Urzędu Gminy w Pniewach, informujące o planowanym na dzień 18 kwietnia 2016 roku zgromadzeniu publicznym na drodze krajowej nr 50, organizowanym przez osobę prywatną.

Zgromadzenie ma polegać na blokowaniu drogi krajowej nr 50 poprzez przechodzenie przez przejścia dla pieszych w m.Pniewy. Rozpoczęcie zgromadzenia przewidziane jest na godz. 15.00, a zakończenie o godzinie 18.00.Celem zgromadzenia jest okazanie protestu przeciwko planowanemu przebiegowi linii 400kV Kozienice – Ołtarzew przez gminę Pniewy. Osobą odpowiedzialną za pokojowy przebieg zgromadzenia na terenie podległym KPP Grójec jest organizator.

W związku z powyższym policja zorganizowała objazdy w celu zachowania płynności ruch. Objazd miejscowości Pniewy dla samochodów ciężarowych to: droga krajowa S7 z Grójca do Janek, następnie S8 przez Nadarzyn.

Objazd m.Pniewy dla samochodów ciężarowych z kierunku od Warszawy to: droga krajowa S8 do Rawy Mazowieckiej przez Białą Rawską i Belsk Duży do Grójca.

Objazd m.Pniewy dla samochodów osobowych to: w Jurkach na Jeziora, przez Jeziórka – Przykory – Wilczoruda Parcela do Konie.

1

KWP Radom

 

Zobacz również: