Szeregi line-upu lipcowego festiwalu Reggaeland zasili Kamil Bednarek wraz ze swoim zespołem. Drugiego dnia imprezy (9 lipca) wystąpi on na scenie głównej. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza do wzięcia udziału w akcji promocyjnej pn. Together Znaczy Razem.

Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał w formacji Star Guard Muffin, powstałej w Brzegu w 2008 roku. Od samego początku kapela dużo koncertowała, brała udział w wielu festiwalach, na których sięgali po liczne nagrody. Z grupą Star Guard Muffin wydał album zatytułowany „Szanuj” oraz dwie EP-ki: „Ziemia Obiecana” i „Jamaican Trip”. W 2010 roku Kamil zajął II miejsce w III edycji programu „Mam Talent!” emitowanego przez TVN. Od roku 2012 piosenkarz wraz ze swoimi muzykami występuje pod szyldem „Bednarek”. Kamil występował na największych i najważniejszych polskich festiwalach tj. Jarocin, Przystanek Woodstock czy Sopot Festival. W roku 2013 zespół Bednarek zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej i pojawił się na Ogólnoświatowej Gali w Amsterdamie. W październiku 2013 roku muzycy odbyli pierwsze tournée po Stanach Zjednoczonych. Zespół wydał dwa albumy studyjne: „Jestem…” z 2012 roku oraz pokryty obecnie platyną „Oddycham” wydany w 2015 roku. W maju 2014 miała miejsce premiera pierwszego, koncertowego DVD z Przystanku Woodstock 2013, firmowanego przez „Złoty Melon”.

Występy zespołu na żywo są bardzo energetyczne, spontaniczne i grane sercem, zaś sam Kamil Bednarek, bawiący się muzyką, jest prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością.

Organizatorzy festiwalu Reggaeland przypominają o trwającej akcji „Together Znaczy Razem”, w której największe polskie festiwale muzyki korzennej po raz drugi połączyły swoje siły. Wszystkie osoby, które planują odwiedzić festiwal Reggaeland, Ostróda Reggae Festival oraz Regałowisko w Bielawie, mogą kupić pakiet karnetów na te festiwale w specjalnych cenach.

Together Znaczy Razem to inicjatywa, która służy fanom muzyki reggae, stwarzając okazję do zakupu pakietu karnetów na trzy najważniejsze festiwale tej muzyki w Polsce w specjalnych, niższych cenach. W tym roku do płockiego festiwalu Reggaeland (8-9 lipca) i Ostróda Reggae Festival (11-14 sierpnia) dołącza festiwal z Bielawy – Regałowisko (18-20 sierpnia). To idealna okazja dla wszystkich osób, które w wakacje planowały odwiedzić te trzy imprezy. Akcja potrwa jedynie tydzień – od 11 do 17 kwietnia 2016 roku, a więc trzeba się spieszyć.

 

Zobacz również: