Z okazji Międzynarodowego Dnia Kombatanta Muzeum Niepodległości zaprasza na program dedykowany wszystkim Kombatantom II Wojny Światowej. Uroczystości odbędą się 15 kwietnia 2016 roku w Muzeum Więzienia Pawiak ul. Dzielna 24/26, Warszawa, oddział Muzeum Niepodległości.

Program uroczystości

              15 kwietnia 2016 Muzeum Więzienia Pawiak

12.00 APEL, MODLITWA EKUMENICZNA, UROCZYSTE ZŁOŻENIE KWIATÓW-

12.30 SPOTKANIE Z KOMBATANTAMI

  1. 00 KONCERT

14.30 ZWIEDZANIE MUZEUM Z REKONSTRUKTORAMI

15.00 FILMY DOKUMENTALNE Muzeum Więzienia Pawiak

15.30 ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM

Program „Myśmy już dawno drogę wybrali…” jest dedykowany Kombatantom, byłym więźniom Pawiaka i niemieckich obozów koncentracyjnych w Międzynarodowym Dniu Kombatantów.

Atrakcje artystyczne, edukacyjne i integracyjne odbywać się będą na terenie Muzeum Więzienia Pawiak. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich mieszkańców Warszawy a w szczególności do Seniorów, rodzin byłych więźniów i młodzieży. Międzynarodowy Dzień Kombatanta powinien być czasem, w którym spotkają się różne środowiska aby przypomnieć, nauczyć, opowiedzieć o prawdziwych wydarzeniach II wojny światowej.

Wstęp wolny.

 

Program realizowany przy współfinansowaniu  Miasta Stołecznego Warszawy, Polski  Związek Byłych  Więźniów Niemieckich  Więzień i Obozów Koncentracyjnych , Muzeum Niepodległości, Muzeum Pawiak  oraz Fundację ART.

 

Zobacz również: