Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Lublina przy wsparciu funkcjonariuszy z Warszawy zatrzymali 3 osoby podejrzane o handel bronią i narkotykami. Podczas akcji, policjanci łącznie zabezpieczyli 10 sztuk broni, 500 sztuk amunicji, 800 g materiałów wybuchowych i ponad 7 kg narkotyków. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Funkcjonariusze CBŚP z Lublina zorganizowali zasadzkę w Warszawie i okolicach. Wpadły w nią 3 osoby, które zostały zatrzymane i przewiezione do Lublina. Przy zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli 10 jednostek broni palnej: pistolety CZ, TT, Beretta, pistolety maszynowe Skorpion, PPSz, dwa karabiny Mauser, dubeltówkę, pistolet gazowy, 500 sztuk amunicji i 800 gramów plastycznego materiału wybuchowego z zapalnikiem. Do tego przy dwóch mężczyznach policjanci znaleźli 7 kg amfetaminy i 100 gramów kokainy.
W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie, która ma nadzór nad tą sprawą, wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu bronią, materiałami wybuchowymi oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków.
Decyzją sądu w Lublinie wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
CBŚP / m

Zobacz również: