Zanim zaczniesz się malować, musisz uważnie przyjrzeć się swoim brwiom. Czy zastanawiałaś się, jak one wyglądają? Regulowałaś je już kiedyś, czy masz dopiero taki zamiar? Czy mają dobry kształt, a może trzeba go zmienić?
Depilacja brwi pozwoli otworzyć oczy i odejmie lat z twarzy. Brwi stanowią obramowanie oczu, a to pierwsza rzecz, na którą zwraca uwagę większość ludzi. Dlatego bardzo istotne jest, aby brwi były uregulowane i wypielęgnowane oraz tworzyły piękną oprawę twoich oczu i twarzy.
Odpowiedni kształt brwi sprawia, że oczy wydają się bardziej otwarte, większe lub mniejsze, a twarz kompletnie zmienia wygląd.
Brwi powinny tworzyć lekki łuk i stopniowo zwężać się ku skroniom. Nie regulujmy brwi zbyt cienko, aby nie skończyło się na kresce. Regulacja musi być wykonana bardzo dokładnie i brwi muszą być dopasowane do kształtu twarzy. Brwi powinny mieć naturalny wygląd.
Jak układać brwi?
Można je szczotkować i układać szczoteczką do zębów lub umytą szczoteczką z tuszu do rzęs. Gdy już nadasz im kształt, utrwal go lakierem do włosów lub żelem do brwi. Jeżeli zauważysz za długi włosek nie wolno wyrywać – przytnij nożyczkami. Panie często pozbywają się siwych włosków brwi, wyrywając je. Po pewnym czasie zostają puste miejsca bo włoski nie chcą odrosnąć.
Jeśli brwi za bardzo były depilowane i nie chcą odrastać, czasu nie wrócimy, ale można podjąć działania naprawcze. Potrzeba jakiegoś wypełnienia w miejscu, gdzie chciałabyś mieć więcej brwi. Możesz użyć cienia do powiek o naturalnym odcieniu i delikatnie nałożyć w puste pola. Należy zrobić to umiejętnie i z umiarem. Nigdy nie maluj brwi kredką pod włos, będzie ich ubywało. Jeśli chcesz uzyskać bardziej trwały efekt zrób makijaż permanentny.
Masz problem, bo brwi są za jasne, zrób hennę. Wygoda i bardzo ładny efekt. Kolor utrzymuje się około czterech tygodni. Fajny zabieg na urlop.
Pamiętaj, aby pierwszą regulację brwi zrobić w gabinecie kosmetycznym. Zostanie dobrany właściwy kształt, potem przez pewien czas można robić samej, do czasu, aż nie zgubimy linii.
Wierzcie mi, widziałam wiele źle zrobionych samodzielnie brwi, które nie dodały urody, wręcz pogorszyły wygląd twarzy. Trzeba było czasu na poprawienie urody.

Zobacz również: