Na pl. Konstytucji ruszyła realizacja kolejnego projektu drugiej edycji budżetu partycypacyjnego w dzielnicy Śródmieście. „Zielony MDM” to kolejny pomysł jednego z dwudziestu pięciu śródmiejskich projektów, które zyskały największe uznanie mieszkańców w poprzedniej edycji budżetu.

Targ śródmiejski „Zielony MDM” będzie działał we wtorki i czwartki od kwietnia do października w godzinach 9.00-19.00. Będzie to miejsce, gdzie można będzie kupić świeże warzywa, owoce, pieczywo, nabiał, kwiaty, usiąść na placu, spotkać się ze znajomymi.

Celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom Śródmieścia oraz innych dzielnic dokonywania zakupów dobrej jakości i blisko ich miejsca zamieszkania. Targ będzie oferował świeże produkty rolne, rybne i leśne po niewygórowanych cenach.

Umiejscowienie targowiska na pl. Konstytucji uzasadnione jest doskonałą lokalizacją w sercu dzielnicy i jego rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną. Podobne jednodniowe targi organizuje się w wielu miastach Europy: w Londynie, Wiedniu, Helsinkach, Rzymie czy Barcelonie.

Projekt otrzymał w pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego 2017 głosów.

UM Warszawadsc_2747_1dsc_2759dsc_2748

Zobacz również: