Wyższa temperatura i wiosenne dni powodują, że na drogach można spotkać coraz więcej motocyklistów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. W Lublinie 26-latek, bez uprawnień, na łuku drogi najechał na krawężnik, przewracając się. Mężczyzna przewoził pasażerkę w ósmym miesiącu ciąży. Oboje trafili do szpitala.

Z rozpoczęciem wiosny na drogach możemy spotkać coraz więcej motocyklistów. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza na początku sezonu. W niektórych miejscach może na drodze leżeć piach, kierowcy samochodów jeszcze nie są przyzwyczajeni do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Kompletnym brakiem rozsądku i odpowiedzialności wykazał się 26-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna podróżował yamahą pomimo braku uprawnień, a jako pasażerkę przewoził 19-latkę w ósmym miesiącu ciąży. Kierujący przy ulicy 3-go Maja, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, najechał na krawężnik i doprowadził do wywrócenia yamahy. Zarówno kierujący jak i pasażerka trafili z obrażeniami do szpitala.

KG

Zobacz również: