Śledczy z Komisariatu Policji I w Kielcach zatrzymali 37–letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna wspólnie z wcześniej zatrzymanym 35–latkiem z tego samego województwa pozbawił wolności 32–letniego kielczanina, a także groził mu utratą życia. W ten sposób napastnicy usiłowali wyłudzić od poszkodowanego 8 tys. zł. Teraz zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się w Kielcach w połowie minionego miesiąca. Wtedy, to 32–letni kielczanin umówił się na biznesowe spotkanie z 35–latkiem z województwa mazowieckiego.

O wskazanej godzinie pod jedną z restauracji na terenie miasta przyjechało dwóch mężczyzn, którzy od razu siłą wciągnęli 32–latka do swojego pojazdu. Napastnicy odebrali mu telefon komórkowy oraz kilkukrotnie grozili pozbawieniem życia. Mężczyzna posiadał przy sobie drugi telefon przy pomocy którego zadzwonił na numer alarmowy, dzięki czemu dźwięk z zaistniałego zdarzenia został zarejestrowany. Napastnicy działając w ten sposób usiłowali odzyskać swoje wierzytelności. Pomimo, że  dług wynosił 2 tys. zł, sprawcy zażądali 8 tys. złotych.

Ostatecznie napastnicy przewieźli kielczanina w rejon gminy Suchedniów i tam kazali mu wysiąść.

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Kielcach. Ich ustalenia pozwoliły na szybkie zatrzymanie jednego z podejrzewanych. Dwa dni po zdarzeniu zatrzymano 35–latka z województwa mazowieckiego. Dzięki wytrwałości i zaangażowaniu policjantów wczoraj, 10.04.br., został zatrzymany kolejny napastnik. Okazał się nim 37–latek również z województwa mazowieckiego.

Teraz sprawa trafi do sądu. Mężczyznom może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kielce / mm)

Zobacz również: