Niewiele osób wie, że wśród polskich domów jednorodzinnych można znaleźć prawdziwe perełki architektoniczne. To właśnie one – domy przyszłości – będą bohaterami nowego cyklu TVP2. Widzowie Dwójki będą mieli okazję przyjrzeć się oryginalnym, inteligentnym budynkom, w których zastosowano niespotykane, nowatorskie rozwiązania. Premiera już w sobotę, 16 kwietnia o godz. 12:25 w TVP2.
Niezależnie od tego, czy stoi w podwarszawskim Konstancinie, czy pod Pszczyną, każdy stanowi architektoniczną perełkę – ze względu na swoją architekturę, wyposażenie wnętrz, zastosowane ciekawostki techniczne czy położenie. „Domy przyszłości” stają się coraz powszechniejszym elementem również polskiego krajobrazu. To właśnie do ich zwiedzania zaprasza Dwójka w najnowszym cyklu pod tym samym tytułem. Każdy odcinek będzie zarazem fascynującą podróżą w świat współczesnej architektury, nowatorskich technologii oraz sztuki designu.
Cykl poprowadzi Marzena Rogalska. Przewodnikami po domach przyszłości będą ich właściciele oraz projektanci – wizjonerzy, laureaci wielu nagród, pracujący na światowym poziomie, ludzie, którzy wspólnie z inwestorami tworzą odważną architekturę.
Każdy 25-minutowy odcinek to prezentacja jednego domu. Narracja będzie toczyć się wokół czterech pór dnia. Poranek to idealna okazja do rozmowy o początku, o tym, co stało za pomysłem na dom, o jego założeniach, bryle i konstrukcji.
Środek dnia to moment, kiedy wszyscy pracują na najwyższych obrotach. W programie to czas na rozmowę o nowoczesnych rozwiązaniach. Ekspres do kawy, który parzy napój po wysłaniu sms czy wanna, która nalewa wodę o temperaturze 37 stopni codziennie o 19:00 – to tylko niektóre z rozwiązań spotykanych w inteligentnych domach.
Popołudnie jest porą, kiedy domownicy zaczynają zwalniać tempo. Gromadzą się w przestrzeniach wspólnych – salonie, jadalni, bibliotece. To dobra chwila na omówienie wystroju wnętrza, atmosfery i kolorów.
Wieczorem kolej na relaks. Ogród czy taras dają możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem po całym dniu. Wtedy człowiek jest blisko natury, może skupić się na roślinach, zwierzętach, ekologii. Pozyskiwanie deszczówki do spłukiwania toalet albo wybudowanie prywatnej tężni to z pewnością ciekawe pomysły na życie proekologiczne.
Cykl „Domy przyszłości” zostanie przygotowany ze szczególną dbałością o jego wizualną stronę. Atutem będą wystudiowane kadry i malownicze ujęcia. W produkcji wykorzystane zostaną nowoczesne technologie pozwalające realizować efektowne ujęcia lotnicze, ujęcia typu slowmotion czy timelapse. Całość – nowatorsko i dynamicznie zmontowana – stylistycznie nawiąże do treści i formuły programu.
„Domy przyszłości” – premiera już w sobotę, 16 kwietnia, na antenie TVP2.

Centrum Informacji TVP

Zobacz również: