8 kwietnia (piątek) w biurze Stowarzyszenia Europa i My w Grodzisku Mazowieckiem, w godz.9.00-18.00 odbyło się posiedzenie komisji konkursowej programu FIO-Mazowsze lokalnie. 30 lokalnych organizacji pozarządowych z powiatów: grodziskiego, żyrardowskiego, pruszkowskiego, warszawskiego-zachodniego i sochaczewskiego będzie ubiegało się nawet o 5 tys. złotych na działania wspierające rozwój swoich społeczności. W posiedzeniu komisji może wziąć udział nawet blisko 100 osób, liderów, społeczników, przedstawicieli środowisk lokalnych.

Jest to jedno z ośmiu spotkań komisji w ramach FIO-Mazowsze Lokalnie, które odbywają się w kwietniu w całym województwie. Za nami już prezentacje w Siedlcach i Radomiu, a kolejne planowane odbędą się w Ostrołęce, Radomiu i Warszawie.

Spotkania przed komisjami stanowią drugi etap oceny projektów, które przeszły ocenę ekspertów na podstawie złożonych fiszek opisujących planowane działania. Z ponad 800 wniosków eksperci wybrali ok. 200, które zaprezentują się przed lokalnymi komisjami, a następnie z nich najlepsze otrzymają dofinansowanie.

– Formuła lokalnych komisji działa w obie strony, z jednej pozwala wnioskodawcom na bezpośredni kontakt z oceniającymi, przez co możliwe jest uzupełnienie oferty, dopowiedzenie czegoś, o czym zapomniano napisać, a z drugiej strony, komisja ma szansę weryfikacji wniosków, które zna jedynie z opisu. Bezpośrednia rozmowa sprawia, że działania stają się bardziej realne. Do ekspertów przemawia zaangażowanie i entuzjazm wnioskodawców – mówi Daniel Prędkopowicz, członek komisji i koordynator projektu FIO-Mazowsze Lokalnie. – Jest to też olbrzymia dawka energii, która udziela się wszystkim i doładowuje tych, którzy ostatnie miesiące spędzili przy komputerze pracując nad konkursem – dodaje.

Komisja obradować będzie w pięcioosobowym składzie: Daniel Prędkopowicz, Stowarzyszenie Europa i My, Iwona Chorek, Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Maz., Adriana Skajewska, Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo”, Małgorzata Lelonkiewicz, Coaching i Szkolenia, Paula Koziak, Fundacja Fundusz Współpracy.

Zapraszamy Państwa na to wyjątkowe wydarzenie, które daje możliwość spotkania i rozmowy z miejscowymi działaczami społecznymi, a także pozwala zapoznać się z ich bardzo ciekawymi pomysłami.

Dotychczas dofinansowane projekty w ramach FIO-Mazowsze Lokalnie można znaleźć na mapie dostępnej na stronie www.mazowszelokalnie.pl

Zobacz również: