Złożył propozycję seksualną myśląc, że po drugiej stronie komputera siedzi 14-latka. Nie wiedział, że koresponduje z dorosłym mężczyzną z Wrocławia znanym „łowcą pedofilów”, który powiadomił o tym policjantów. Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali go w pobliżu jednego z toruńskich hoteli na Starówce. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

O całym zdarzeniu dyżurny toruńskiej komendy został powiadomiony w minioną sobotę (2.04.16) przez kolegów z Wrocławia. Tamtejsi funkcjonariusze przyjęli  zgłoszenie o ujawnieniu na jednym z portali internetowych wpisu z propozycją seksualną. Z treści wynikało, że „ogłoszeniodawca” poszukuje w tym celu nieletnich dziewcząt. Mężczyzna, który zauważył ten niepokojący wpis, nawiązał z autorem kontakt, przedstawiając się jako 14-latka i zaproponował spotkanie. Miało do niego dojść w jednym z toruńskich hoteli. Wtedy też o wszystkim zawiadomił policjantów.

Kryminalni z komisariatu Toruń Śródmieście natychmiast pojechali do wskazanego hotelu. Podejrzewanego 22-latka zatrzymali w pobliżu na jednej z ulic około 23:00. Podczas przeszukania pokoju hotelowego, który wynajął, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. laptop oraz dwa telefony komórkowe. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia, z ust policjantów usłyszał zarzut składania propozycji obcowania płciowego osobie poniżej 15 lat za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.

Wczoraj (04.04.16) funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego do toruńskiej prokuratury, gdzie zapadła decyzja o objęciu go policyjnym dozorem. Mężczyzna będzie musiał także zapłacić poręczenie majątkowe w wysokości kilku tysięcy złotych oraz obowiązuje go zakaz opuszczania kraju.

Za przestępstwo to grozi mu do 2 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Zobacz również: