Już w najbliższą niedzielę (10.04) odbędzie się kolejny koncert w ramach nowego muzycznego cyklu – Muzyką kawa słodzona. W Domu Darmstadt tym razem wystąpi meksykański wiolonczelista Rolando Fernandez Lara, któremu towarzyszyć będzie rosyjska pianistka – Daria Korotkova. To już ostatnia chwila na zakup biletu (40 zł).

Koncertujący na całym świecie Rolando i Daria są laureatami wielu międzynarodowych, prestiżowych konkursów muzycznych. Młodzi artyści odwiedzą nasz kraj po raz pierwszy. W niedzielę 10 kwietnia wystąpią podczas koncertu w Domu Darmstadt, który rozpocznie się o godzinie 17.00. W przerwie recitalowej publiczność będzie miała okazję skosztować kawy serwowanej przez płocką kawiarnię Czerwony Atrament. Prezentujący światowy poziom muzycy wykonają utwory takich kompozytorów jak Fryderyk Chopin, Johannes Brahms, Claude Debussy czy Astor Piazzolla.

Muzyką kawa słodzona to prestiżowy cykl koncertów kameralnych, których wykonawcami są wybitni artyści młodego pokolenia z różnych stron świata. Zaproszeni muzycy są absolwentami holenderskich uczelni – Konserwatorium w Maastricht oraz Akademii Muzycznej w Amsterdamie. Pomysłodawczynią muzycznych spotkań jest Patrycja Grecka – skrzypaczka związana z Konserwatorium w Maastricht, pedagog, na co dzień udzielająca się w Płockiej Orkiestrze Symfonicznej.

Bilety na recital w cenie 40 zł można jeszcze kupić w Bileterii Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz na www.pokis.infoserw.pl.

Zobacz również: