Sąsiedzki happening integracyjny (9.04.2016, godz. 9.30)  z okazji stulecia włączenie Bródna i Targówka do Warszawy Tereny graniczne dzielnicy Targówek są zupełnie niezbadane i stanowią białą plamę na mapach Warszawy.

Nawet najstarsi mieszkańcy nie pamiętają, aby ktoś tam kiedykolwiek dotarł. W pamięci lokalnej tli się jedynie przekaz o wyprawie podjętej w 1938 r. przez grupę śmiałków, którzy chcieli uczcić 20-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale nie mamy żadnych dowodów historycznych, które poświadczałyby to wydarzenie. Krąży jednak miejska legenda, iż nikt z niej nie powrócił.

Niepomni na te niebezpieczeństwa postanowiliśmy zorganizować profesjonalną ekspedycję badawczą, która dotrze do granic Targówka i dokładnie je zbada, a następnie przekaże zdobyte informacje szerokiej publiczności. Ufamy, że nowoczesny sprzęt turystyczny i współczesne technologie komunikacyjne pozwolą nam odnieść sukces w tym oryginalnym i niebezpiecznym przedsięwzięciu. Szczególnie zależy nam na odnalezieniu miejsca najbardziej wysuniętego na wschód Targówka – to tereny zupełnie dziewicze.

Wyprawie przyświeca jednak szerszy cel badawczy. Zależy nam na skompletowaniu ekipy badawczej, w skład której wejdą specjaliści z różnych dziedzin: archeolodzy, geolodzy, biolodzy, ornitolodzy. Takie szerokie spektrum badaczy pozwoli nam odpowiedzieć na pytania, które pozostają na razie bez odpowiedzi.

Czy na Targówku żyją jakieś gatunki endemiczne? Gdzie biją źródła Kanału Bródnowskiego? Jakie jest najwyższe wzniesienie naturalne na Targówku? Na jakich warstwach geologicznych leży Targówek?

Zobacz również: