Szef nowojorskiej policji William Bretton skrytykował plan Baracka Obamy odnośnie zmniejszenia wydatków na działania antyterrorystyczne nazywając go „nieprawdopodobną głupotą”. O tym informuje New York Daily News.

Zgodnie z planem ogłoszonym przez administrację prezydenta Baracka Obamy wydatki na działalność antyterrorystyczną powinny zostać zmniejszone z 600 mln dolarów do 330 mln. Szef nowojorskiej policji nazwał plany Waszyngtonu „najprawdziwszą głupotą”.

 „Musimy walczyć z własnym rządem, aby uzyskać środki na ochronę obywateli, zwłaszcza w czasie, gdy miasta na całym świecie są narażone na zagrożenia terrorystyczne”, — powiedział.

Zdaniem Williama Brettona właśnie rozszerzenie zakresu działań antyterrorystycznych przyczyniło się do wzmocnienia ochrony Nowego Jorku w czasie wybuchów w Brukseli.

Dwie eksplozje miały miejsce na międzynarodowym lotnisku w stolicy Belgii rankiem 22 marca. Trzeci wybuch nastąpił trochę później na stacji metra „Malbec”. W wyniku ataków terrorystycznych zginęło 35 osób, a 340 zostało rannych. Odpowiedzialność za zamach wzięła na siebie grupa terrorystyczna „Państwo Islamskie”.

pl.sputniknews.com

Zobacz również: