Takiego weekendu w całej historii systemów rowerów miejskich w Polsce jeszcze nie było! Dzięki słonecznej pogodzie rowerzyści ponownie opanowali ulice miast. Jak informuje Nextbike Polska, od piątku (po godz. 16.00)do końca niedzieli w ramach sieci wypożyczalni rowerów publicznych w Warszawie, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku, Poznaniu, Opolu, Grodzisku Mazowieckim i Juchnowcu Kościelnym, liczba wypożyczeń przekroczyła 52 tysiące.

– Mimo, że mamy dopiero początek kwietnia i zaledwie kilka ciepłych dni za sobą, odnotowaliśmy już frekwencyjny rekord w obrębie naszych systemów. Pod względem liczby wynajmów przodowali oczywiście warszawiacy, którzy mają do dyspozycji największą sieć w Polsce, ale świetne wyniki zanotowaliśmy również choćby we Wrocławiu czy w Lublinie – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Ten rekordowy weekend to znak, że w wreszcie przyszła wiosna i sezon rowerowy rozkręca się na dobre – dodaje.

Na całościową liczbę 52 tysięcy wynajmów złożyło się m.in.:

  • Warszawa – 23 tysiące wypożyczeń
  • Wrocław – 10 tysięcy wypożyczeń
  • Lublin – 9 tysięcy wypożyczeń
  • Białystok i Juchnowiec Kościelny – 4,5 tysiąca wypożyczeń
  • Poznań – 3 tysiące wypożyczeń

Dla porównania – przez cały marzec, Nextbike w całej Polsce odnotował ok. 182 tysiące wynajmów. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że sieci wypożyczalni w Lublinie i Białymstoku wystartowały 21 marca.

Już za kilka tygodni do grona miast, dysponujących swoimi wypożyczalniami dołączy Łódź. Łódzki Rower Publiczny, obejmujący 100 stacji i 1000 jednośladów, w momencie inauguracji stanie się drugim największym systemem w Polsce.

Zobacz również: