Polacy złapali bakcyla ogrodnictwa. Chęć posiadania ładnie wypielęgnowanego ogródka i jednoczesny brak czasu sprawia, że coraz więcej Polaków szuka w sieci profesjonalnych firm zajmujących się pracami ogrodniczymi. Przycinanie krzewów, nawożenie, zakładanie trawników, kupno roślin w centrach ogrodniczych to hasła, które w ciągu ostatnich dwóch miesięcy odnotowały widoczny wzrost w wyszukiwarce lokalnej panoramafirm.pl.

Marzec to czas, kiedy Polacy porządkują i zakładają ogrody oraz tłumnie wybierają się na poszukiwania roślin i środków do ich pielęgnacji. Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki lokalnej panoramafirm.pl, w których odnotowano wzrost zapytań o szkółki drzew, ziemię ogrodową i środki ochrony roślin odpowiednio o: 192%, 189% i 102%. Nowe sadzonki, ciekawe aranżacje, odświeżenie ogródka to nie jest jednak taka prosta sprawa. Właściciele firm ogrodniczych mogą mieć powody do zadowolenia, gdyż zapytania o usługi w tej branży wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca o 147%, a o prace ziemne i przycinanie drzew odpowiednio o 175% i 161%. Tym samym zapytania dotyczące branży ogrodniczej znajdują się w czołówce zestawienia w wyszukiwarce panoramafirm.pl. [1]

Polacy aktywnie poszukujący informacji na temat aranżacji ogrodów i ogródków działkowych coraz częściej korzystają z Internetu zarówno w podpatrywaniu pomysłów, jak i wybierając firmy usługowe. Według danych wyszukiwarki lokalnej panoramafirm.pl najczęściej szukamy pomocy specjalistów znajdujących się w najbliższej okolicy.

Sezon ogrodniczy wydaje się być rozpoczęty. Widać, że właściciele ogrodów i działkowcy przygotowują się albo już rozpoczęli pierwsze prace. Coraz modniejsze staje się korzystanie z usług profesjonalistów, którzy zajmą się naszym ogrodem, zaprojektują jego wygląd albo zwyczajnie pomogą w jego pielęgnacji. Duże znaczenie ma dostępność takiej firmy i jej lokalizacja. Najlepiej jeśli ekipa usługowa znajduje się w naszej okolicy i w każdej chwili może pomóc. – wyjaśnia Magdalena Wypychowicz Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku Eniro Polska. Lokalna wyszukiwarka panoramafirm.pl jest źródłem informacji dla osób planujących prace ogrodowe. Nasza aplikacja mobilna pozwala na lokalizowanie na mapie m.in. sklepów ogrodniczych, szkółek roślin czy marketów budowlanych.– dodaje Magdalena Wypychowicz.

Zakres usług ogrodniczych, jaki możemy zamówić jest bardzo zróżnicowany, od podstawowych jak grabienie i zamiatanie, po kompleksowe usługi z użyciem nowoczesnych maszyn, takie jak: czyszczenie chodników, konserwacja mebli ogrodowych, tarasów, podjazdów i ścieżek, przygotowywanie oczek wodnych, pielęgnacja roślin i poprawianie jakości gleby.

Oszczędność czasu, wygoda oraz rosnąca dostępność specjalistycznych usług sprawiła, że coraz częściej sięgamy po pomoc profesjonalistów, również w dziedzinie ogrodnictwa, poszukując informacji w lokalnych wyszukiwarkach.

[1] źródło: Adobe SiteCatalyst.

Zobacz również: