Od 10 do 12 czerwca 2016 r. w gminie Brwinów będzie odbywać się Festiwal Otwarte Ogrody.  Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych włączeniem się w jego organizację odbędzie się we wtorek 5 kwietnia o godz. 18 w Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie.

Festiwal Otwarte Ogrody jest niezwykłym wydarzeniem, podczas którego mieszkańcy organizują różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne w swoich prywatnych ogrodach i pracowniach. Wydarzenie co roku przyciąga wielu uczestników z gminy Brwinów i okolic, którzy w kameralnej scenerii mogą wysłuchać dźwięków muzyki, poznać wyjątkowych ludzi, obejrzeć wspaniałe wystawy.

Idea Otwartych Ogrodów zrodziła się w Podkowie Leśnej w 2004 roku. Pomysłodawcy – Magdalena Prosińska i Łukasz Willmann –  chcieli promować zasoby kulturowe w mazowieckich miastach, które przed wojną miały charakter letnisk i uzdrowisk, a dziś słyną z zieleni i przywiązania do tradycji. Pomysł, aby prywatne osoby otwierały swoje ogrody i zapraszały wszystkich zainteresowanych na jedno wyjątkowe festiwalowe wydarzenie – koncert, wystawę, spotkanie itp. – okazał się znakomitym sposobem na pielęgnowanie unikatowego dziedzictwa miast-ogrodów oraz na budowanie poczucia lokalnej tożsamości.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 5 kwietnia o godz. 18 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie.

MK

 

Zobacz również: