5 i 6 kwietnia w Zakopanem będzie gościł znany narciarz Henrik Kristoffersen. 21-letni Norweg wygrał w tym sezonie 6 najbardziej prestiżowych / klasycznych slalomów takich jak: Val d’isere, Madonna di Campiglio, Wengen, Adelboden, Kitzbuhel i Schladming, wygrywając również klasyfikację generalną Pucharu Świata w slalomie. Kristoffersen jest również brązowym medalistą olimpijskim w Slalomie z Sochi.

Wizyta narciarza nie jest przypadkowa. Firma Rossignol, w związku z wprowadzeniem nowej linii nart, ogłosiła międzynarodowy konkurs fotograficzny „Band of Heroes”. Zdjęcie miało przedstawiać klub narciarski Rossignol Hero. W internetowym głosowaniu konkurs wygrał polski klub KS Beskidy z Bielska-Białej. Oprócz nagród rzeczowych, nagrodą był również trening ze wskazaną przez klub gwiazdą ze stajni Rossignol. Beskidy wybrały Henrika Kristoffersena.

Program:

5 kwietnia

18.30 – karczma Biały Potok – spotkanie z polskimi zawodnikami i fanami

6 kwietnia

09.00 – 11.30 – Kasprowy Wierch – otwarty dla widzów trening SL&GS z zawodnikami KS Beskidy

Henrik Kristoffersen – 21-letni norweski narciarz alpejski, medalista olimpijski i zwycięzca klasyfikacji generalnej w slalomie w sezonie 2015/2016.

Urodził się 2 lipca 1994 roku w Norwegii. Od początku swojej kariery specjalizował się w konkurencjach technicznych: w slalomie i gigancie. Od wczesnych lat był wspierany przez markę Rossignol. Narciarskie rekordy zaczął bić już jako junior: na podium Mistrzostw Świata Juniorów stawał aż ośmiokrotnie (6 złotych i 2 srebrne medale), stając się najbardziej utytułowanym juniorem w historii narciarstwa alpejskiego.

W Pucharze Świata zadebiutował w 2012 roku. Swoje pierwsze podium PŚ wywalczył w slalomie w fińskim Levi w listopadzie 2014. Niecałe dwa miesiące później, podczas prestiżowego startu w Schladming, zanotował swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze, pokonując we wspaniałym stylu faworyta gospodarzy Marcela Hirschera. W 2014 roku w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sochi zdobył brązowy medal w slalomie, stając się najmłodszym medalistą olimpijskim w narciarstwie alpejskim w historii.

Prawdziwa dominacja Henrika przypadła na miniony sezon, w którym zdobył małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej slalomu. Na 10 rozegranych startów w sezonie 2015/2016, Henrik stanął na podium aż ośmiokrotnie, w tym 6 razy na najwyższym stopniu. Dzięki tym nieprawdopodobnym wynikom, Kristoffersen stał się najbardziej utytułowanym norweskim slalomistą oraz pierwszym narciarzem, który w jednym sezonie odniósł zwycięstwo w trzech prestiżowych, klasycznych zawodach: Adelboden, Wengen i Kitzbuehel.

W sumie Henrik ma na swoim koncie 23 podia Pucharu Świata, w tym 10 zwycięstw. A to dopiero początek!

Zobacz również: