Podróżnego usiłującego przemycić ponad 3 kg kokainy, zatrzymali 27 marca na warszawskim lotnisku Chopina mazowieccy funkcjonariusze celni wraz ze stołecznymi funkcjonariuszami policji i funkcjonariuszami Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Narkotyki próbował przemycić w plecaku 39-letni obywatel Włoch, który przyleciał z Brazylii przez Portugalię.

W wyniku uzyskanej przez funkcjonariuszy policji z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KSP informacji o cudzoziemcu, który może przemycać do Polski większą ilość narkotyków oraz biorąc pod uwagę fakt, że mężczyzna leci z kraju o podwyższonym ryzyku przemytu narkotyków, podjęto decyzję o działaniach kontrolnych.

Gdy samolot lecący z Rio de Janeiro wylądował na lotnisku na Okęciu, funkcjonariusze skontrolowali podejrzanego pasażera. W wyniku przeszukania, w jego plecaku znaleziono pięć opakowań z białym proszkiem. Badanie substancji narkotestem wykazało, że jest to kokaina. Łącznie znaleziono u włoskiego pasażera blisko 3 kg narkotyku.

Wobec zatrzymanego obywatela Włoch, zastosowano trzymiesięczny tymczasowy areszt. Za przemyt znacznej ilości środków odurzających, grozi mu kara pozbawienia wolności co najmniej do 3 lat. Dalsze czynności w sprawie, prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji.

Czarnorynkowa wartość ujawnionych narkotyków to około 1 mln złotych.

IC

Zobacz również: