Podczas targów Motor Show w Poznaniu zadebiutował Rolls-Royce Dawn – nowy, ekskluzywny kabriolet brytyjskiej marki. Dawn czerpie inspirację z eleganckich i ponadczasowych samochodów bez dachu Rolls-Royce Silver Dawn z lat 40. i 50.

Celem zespołu projektowego było pogodzenie ewolucji  w stylistyce marki z nowoczesną architekturą czteroosobowego, ekskluzywnego kabrioletu. Pierwsze egzemplarze nowego Rolls-Royce Dawn trafią do klientów wiosną.Gościem stoiska Rolls-Royce Motor Carsw Poznaniu była Julita Kuźnicka, pracująca na co dzień w warsztacie stolarskim w domu Rolls-Royce w Goodwood i tworząca tam piękne, złożone drewniane elementy wyposażenia wnętrza samochodów Rolls-Royce. Dodatkowo firma zaprezentowała jeden z zaledwie 15 istniejących na świecie koszy koktajlowych Coctail Hamper.

Polski dealer Rolls-Royce pochwalił się także prestiżową nagrodą Global Aftersales Dealer of the Year za 2015 rok, którą otrzymał jako jedyne dealerstwo spośród 130 na całym świecie. Już wkrótce firma będzie świętowała oczekiwaną inaugurację nowego salonu w Warszawie.

Źródło: Rolls-Royce, informacja Mototarget.pl

1_10318

Zobacz również: