Potężna 470 – tonowa turbina gazowa przeznaczona dla budowanej przez PKN ORLEN nowej elektrowni dotarła Wisłą do Płocka. W dniach 30 marca – 2 kwietnia (w nocy) będzie trwał jej nocny transport na teren elektrowni przy ul. Długiej. Apelujemy o ostrożność!
Gigantyczny element systemu został dostarczony z Berlina do portu w Gdańsku, następnie był przeładowany na barkę śródlądową, która ruszyła w docelową podróż.  Ładunek dotarł do Płocka. Od dziś rozpocznie się kolejny etap tej trudnej operacji logistycznej, jaką będzie przeładunek i transport drogowy specjalistycznym pojazdem na teren budowy do płockiej rafinerii.
Nocami od środy 30 marca do niedzieli (noc 2/3) kwietnia specjalna wolnobieżna platforma pojedzie z nabrzeża ulicami: Parowa – Szpitalna – Traktowa – Dobrzyńska – Zglenickiego – Łukasiewicza – Długa. Kolumna pojazdów ponadnormatywnych będzie poruszać się nocami, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu. Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za logistykę ładunku.
www.plock.eu

Zobacz również: