Niemiecki przewoźnik kolejowy Mitteldeutsche Regiobahn poinformował niedawno na swojej stronie, iż wprowadzi specjalne wagony tylko dla kobiet. Mają one znajdować się tuż za przedziałem konduktorskim.  Ponoć taka lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo, a wszelkie działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa podróżujących kobiet.

Początkowo miejsca tylko dla kobiet pojawią się jedynie na 80-kilometrowej trasie łączącej Lipsk i Chemnitz. Oprócz kobiet, w specjalnych przedziałach będą też mogły przebywać dzieci, w tym chłopcy do dziesiątego roku życia. Takie rozwiązanie to nie nowość. Podobne, wydzielone wagony w komunikacji publicznej, funkcjonują między innymi w Egipcie, Indonezji, Indiach, Meksyku i Brazylii. W Egipcie powstała również sieć taksówek tylko dla kobiet. Wszystkie te rozwiązania mają uchronić kobiety przed atakami i zaczepkami na tle seksualnym.

Przewoźnik z Lipska zaprzecza jednak, aby wprowadzane właśnie w niemieckich pociągach rozwiązanie miało związek z wydarzeniami w Kolonii.

Zobacz również: