Swoją pierwsza płytę nagrywa zespół Teren C z Teresina, laureat Pikniku Country Mrągowo 2015. Z naszymi muzykami pojawią się na niej znane w Polsce gwiazdy. Repertuar jest gotowy i już trwają nagrania.

Myślę, że za dwa miesiące trafi do słuchaczy. Znajdą się na niej autorskie piosenki Jakuba Kamińskiego i oraz moje. Prace nad płytą cały czas trwają i wchodzą już w końcowy j etap – mówi Tomasz Połeć, twórca i lider zespołu Teren C.

Zespół ten powstał w 1983 roku. Jednak po kilku latach koncertów i twórczego działania zawiesił swą działalność. Dopiero w 2010 roku Tomasz Połeć reaktywował Teren C, ale już w zupełnie nowym składzie. Płyta, która powstaje jest więc wspólnym dziełem ostatniego składu zespołu. Teren C tworzą obecnie muzycy: Kasia Bednarek (śpiew), Tomasz Połeć (banjo, harmonijka ustna, gitara, śpiew), Jakub Kamiński (gitary), Daniel Klemczak (perkusja) oraz Janusz Frychel (gitara basowa).

– Jest bardzo prawdopodobne, że na naszej płycie pojawią się znani wykonawcy muzyki country i rocka. Ustalamy terminy. Repertuar na tej płycie będzie bardzo zróżnicowany. Obok nastrojowych i ciepłych ballad znajdą się piosenki zupełnie zaskakujące. Będą to bardzo dynamiczne utwory, niemal wpadające w ostrego rocka – mówi Tomasz Połeć.

Piosenki te, jak zaznacza lider zespołu, są w warstwie tekstowej typowo countrowe, mówiące o codzienności i zwykłym życiu.

Teren C. zagra dla sochaczewian podczas Dni Sochaczewa – 11 czerwca. Potem ruszy na letnie festiwale country do Żor i Mrągowa.

Teraz mamy mniej koncertów. Gdyż pracujemy nad płytą. A poza tym nasza solistka, Kasia znacznie więcej koncertuje w domu, śpiewając przepiękne kołysanki Kubusiowi, swojemu niedawno narodzonemu synusiowi. Trochę nam żal tego i zazdrościmy, że jemu śpiewa takie piękne, słodkie piosenki, a nam niestety nie – dodaje żartobliwie Tomasz Połeć.

Zaraz po ukazaniu się pierwszej płyty Teren C planuje niemal z biegu wydać następną. Repertuar na drugi krążek jest już prawie gotowy. Druga płyta ma oferować bardziej sentymentalną wersję country. Znajdą się na niej przede wszystkim typowe, nastrojowe ballady. Promocje płyty wzmocnić mają kameralne koncerty.

Bogumiła Nowak

Zobacz również: