Planujecie wyjazd na majówkę, ale nie możecie zdecydować się jaki kierunek wybrać? Jezioro, morze, góry, a może któraś z europejskich stolic? Doskonałą alternatywą dla takich wyjazdów jest wycieczka do jednego z miast Polski. Ekspert serwisu FRU.PL radzi, dokąd polecieć, by w pełni wypocząć i skorzystać z atrakcji turystycznych oferowanych przez miasto.

Tegoroczna „majówka” potrwa od 29 kwietnia do 3 maja. Już teraz warto zapoznać się z ofertą linii lotniczych na ten okres. – Planując tegoroczną majówkę dobrze jest korzystać z opcji kalendarza lotu, dostępnego w wyszukiwarce FRU.PL. Najdroższe są loty w weekendy. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy przesunięcie wylotu np. na środę lub czwartek nie będzie bardziej korzystne cenowo – podpowiada Maciej Knopa, Travel Manager FRU.PL – Może się okazać, że cena biletu, w zależności od daty podróży, może spaść nawet o kilkadziesiąt procent, jeśli zdecydujemy się na wylot np. kilka dni wcześniej lub później niż to pierwotnie planowaliśmy.

Nadmorski kurort z 1000-letnią tradycją

Wycieczka nad morze na pewno będzie doskonałą okazją do naładowania akumulatorów i odpoczynku na nadbałtyckich plażach. Spędzając weekend majowy w Gdańsku warto poświęcić trochę czasu na zwiedzania miasta i czerpanie radości z obcowania z imponującą gotycką, renesansową i barokowa architekturą.

Do majowego odpoczynku w Gdańsku zachęca Maciek Knopa z FRU.PL: – Szukanie najtańszego połączenia na majowy wyjazd należy zacząć już teraz. Im wcześniej zarezerwujemy bilet, tym niższą cenę zapłacimy. Na przykład, rezerwując w kwietniu wyjazd na majówkę do Gdańska, za bilety
z Warszawy zapłacimy od 18 do ok. 30 zł! Pozostawienie zakupu biletów na ostatnią chwilę może nas rozczarować. Często kilka dni przed datą wylotu linie lotnicze zwiększają ceny biletów.

Długie spacery nad brzegiem morza, wygrzewanie się w słońcu i wylegiwanie na piasku, to coś o czym marzymy po miesiącach ponurej, miejskiej zimy. Jeśli pogoda nas nie zawiedzie, na takie przyjemności możemy liczyć planując majówkę w Gdańsku. Alternatywną propozycją w przypadku niepogody jest zwiedzanie. W Gdańsku konieczne zobaczyć trzeba symbol miasta – średniowieczny dźwig portowy usytuowany nad Motławą: Żurawia. Nie sposób także pominąć gotycko-renesansowy Zespół Przedbramia ulicy Długiej, najbardziej reprezentatywnej i malowniczej ulicy miasta.

W mieście warto obejrzeć też dwór Artusa, ośrodek życia handlowego dawnego Gdańska oraz największą ceglaną świątynię europejską – Bazylikę Mariacką, która budowana była przez ok. 159 lat.

Gdańsk to także doskonała propozycja na wyjazd z dziećmi. Poza wszystkimi atrakcjami, jakie oferują plaża i morze, doskonałą alternatywa na popołudnie z pociechami jest spędzenie czasu w Centrum Hewelianum. To miejsce edukacyjno-rekreacyjne zlokalizowane w centrum miasta, oferujące wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny – podpowiada Knopa .

Szlakiem rocka i krasnali – lecimy do Wrocławia

Odwiedzenie Wrocławia, Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest ciekawym pomysłem na tegoroczną majówkę, zwłaszcza dla fanów rocka. Podobnie jak co roku, w centrum miasta odbędzie się festiwal, podczas którego będzie można posłuchać muzyki w wykonaniu zarówno weteranów rocka, jak
i wschodzących, młodych muzyków. Nie zabraknie także artystów z czołówek list przebojów.

Bilety krajowe, które można znaleźć w wyszukiwarce lotów FRU.PL, należą do jednych z najtańszych. Bilet lotniczy do Wrocławia kosztuje teraz nawet 9 zł i można tam dolecieć z prawie każdego miasta Polski i Europy– mówi Travel Manager z FRU.PL. – Ponadto lot z Warszawy do Wrocławia zajmuje niecała godzinę. To dużą oszczędność czasu, nawet przy uwzględnieniu dojazdu na lotnisko i odprawy – podsumowuje ekspert.

Odwiedzając stolicę Dolnego Śląska trzeba pamiętać także o długiej, tysiącletniej historii miasta. Miasto urzeka przy pierwszej wizycie niezwykłą architekturą i przede wszystkim klimatem. Zwiedzając Wrocław trudno nie zauważyć 269 malutkich mieszkańców miasta – krasnali, które stały się prawdziwa atrakcją turystyczną. Z myślą o odwiedzających organizowane są specjalne cykle wycieczek tropem skrzatów.

Obowiązkowym punktem zwiedzania powinna być też Wrocławska Starówka z Ratuszem oraz Ostrów Tumski, najstarsza zabytkowa część miasta, założona prawdopodobnie w X stuleciu. Dla miłośników nowoczesnej architektury atrakcją zapewne okaże się najwyższy budynek miasta i Polski, liczący 212 metrów, Sky Tower. Z jego tarasu widokowego, obleganego przez turystów podziwiać można panoramę całego miasta.

Poznań za pół ceny – tanie zwiedzania

Szukając atrakcyjnych miast na spędzenie majowego weekendu nie sposób zapomnieć o Poznaniu.

– Z większości miast w Polsce do Poznania dolecimy w czasie do 55 minut. Rezerwując bilet w wyszukiwarce FRU.pl, kupimy bilet z Warszawy do Poznania w cenie poniżej 200 zł – informuje Knopa – Nieco wyższą cenę biletu do Poznania z pewnością zrekompensują nam atrakcje stolicy Wielkopolski. Po raz dziewiąty Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna zorganizuje akcję „Poznań za pół ceny”, która podobnie jak w ubiegłych latach, oferują turystom i mieszkańcom miasta ciekawy program turystyczny i pięćdziesięcioprocentowe zniżki u ponad stu partnerów wydarzenia.

Poznaniem nie będą rozczarowani miłośnicy architektury. Koniecznie zwiedzić powinni zabytkową, najstarszą część miasta – Ostrów Tumski z imponującą archikatedrą o gotyckich kształtach. Warto też wybrać się na spacer nad Wartę, do jednego z parków lub kompleksu sportowo-rekreacyjnego zwanego Maltą. To urokliwe miejsce z pewnością pozwoli na odpoczynek po aktywnym całodniowym zwiedzaniu Poznania.

Na FRU.PL istnieje możliwość kupienia najtańszych biletów lotniczych do wszystkich miast w kraju. Oferowana jest także możliwość wykupienia ubezpieczenia lotu i rezerwacji hotelu. Dobrze zaplanowana podróż pozwoli w pełni cieszyć się czasem z bliskimi i odpocząć w wybranym mieście.
Także polskie miasta starannie przygotowują się na tegoroczną majówkę, która stwarza doskonałą okazję na krótką podróż i odpoczynek bez brania urlopu i długiego planowania. Już teraz warto zapoznać się z ich ofertą, a egzotyczne wyprawy i szaleństwa na wybrzeżu morza śródziemnego pozostawić na później, gdy ceny spadną, a turyści wrócą do domów.

Korzystając z wyszukiwarki FRU.PL zawsze będziemy znali bieżące ceny i oferty specjalne linii lotniczych co pozwoli na zaplanowanie atrakcyjnych cenowo krótszych i dłuższych wyjazdów weekendowych i wakacyjnych typu City Break.

Zobacz również: