Koncerty, wystawy, pokazy filmów – na te i inne wydarzenia w ramach 9. edycji Dni Hiszpańskich w Białymstoku zapraszają: Białostocki Ośrodek Kultury i Fundacja Gran Via Centrum Języka i Kultury Hiszpańskiej

Już po raz dziewiąty Białostocki Ośrodek Kultury zachęca mieszkańców do udziału w spotkaniach z językiem i kulturą krajów hiszpańskojęzycznych. Podczas trzech dni uczestnicy nie tylko będą mieli okazję spróbować różnych odmian kawy, ale też będą mogli uczestniczyć w licznych projekcjach filmowych, warsztatach kulinarnych i koncertach.

W czwartek (21 kwietnia) warsztaty kulinarne „Smaki Wenezueli” poprowadzi Dimas Alvarenga z Wenezueli. Miłośników kina zapraszamy na film „Aurora” w reżyserii Rodrigo Sepúlveda, a wieczorem wyemitowany zostanie argentyński film „El Clan” (Argentyna), reż. Pablo Trapero.

22 kwietnia (piątek) na uczestników czekać będzie spektakl „Medicarte” w wykonaniu klasy o profilu hiszpańskim z III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. W tym dniu odbędzie się również wernisaż wystawy Ryszarda Sobolewskiego „Wenezuela i jej uroda”. Gościem specjalnym będzie ambasador Boliwariańskiej Republiki Wenezueli Luis Gomez Urdaneta.

Z kolei na sobotę (23 kwietnia) zaplanowano m.in. językowe warsztaty sportowe dla dzieci i młodzieży oraz spotkania podróżnicze. W ofercie BOK-u, w tym dniu, nie zabraknie oczywiście filmów i ciekawych spotkań z muzyką.

Dni Hiszpańskie są współfinansowane z budżetu Miasta Białegostoku, szczegółowy program dostępny jest na stronie Białostockiego Ośrodka Kultury.

Izabela Wolińska

www.bialystok.pl

Zobacz również: