Ponad 10 400 złotych zebrano podczas sprzedaży ręcznie zdobionych pisanek, wykonanych przez znanych radomian uczestniczących w charytatywnej akcji zorganizowanej przez Prezydenta Radomia. Zaproszenie do udziału w malowaniu świątecznych ozdób przyjęli m.in. samorządowcy, politycy, przedstawiciele służb mundurowych i artyści. Wykonane tydzień temu pisanki zostały wystawione na sprzedaż podczas koncertu wielkanocnego, który odbył się w Zespole Szkół Muzycznych. Największą sumę, 1600 złotych, przyniosła licytacja pisanki pomalowanej przez prezydenta Radosława Witkowskiego wraz z małżonką. Z kolei za pisankę autorstwa wiceprezydenta Konrada Frysztaka zapłacono tysiąc złotych.

Cały dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów letniego wypoczynku podopiecznych świetlicy prowadzonej przez Caritas Pallotyńską. – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny otworzyły się serca i portfele radomian. Dzięki tej hojności, kilkadziesiąt dzieci będzie się mogło cieszyć morzem, plażą i słońcem. Za każdy grosz serdecznie dziękuję – mówi prezydent Radosław Witkowski. Dyrektor Caritas Pallotyńskiej w Radomiu ks. Artur Wierzbicki podkreśla, że większość dzieci uczęszczających do świetlicy pochodzi z rodzin, których nie stać na sfinansowanie letniego wypoczynku. – Kiedy zorganizowaliśmy konkurs plastyczny, w którym dzieci miały namalować swoje wymarzone wakacje, większość z nich namalowała morze. Cieszymy się, że teraz, dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, możemy spełnić ich marzenie – mówi.

Licytacja pisanek towarzyszyła koncertowi, w którym zaprezentowali się utalentowani, młodzi radomianie. Zagrał akordeonista Bartosz Kołsut, który wystąpił  w duecie z Łukaszem Brzeziną. Zaśpiewała także Klaudia Kowalik.

Podczas koncertu swoich nabywców znalazła większość spośród ponad siedemdziesięciu wystawionych na sprzedaż. Kilkanaście pozostałych ozdób można jeszcze nabyć w Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” przy ul. Żeromskiego.

Zobacz również: