Film  „Koniec świata” zdobył dwa kolejne laury: II Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności w konkursie Poznań Open organizowanym w ramach Short Waves Festival. To kolejne ważne wyróżnienie dla tego, koprodukowanego przez Dwójkę, dokumentu  autorstwa Moniki Pawluczuk.

„Koniec świata” kontynuuje swoją – pełną sukcesów – wędrówkę po rodzimych i światowych festiwalach. Po nagrodach na imprezach filmowych w Hot Springs, Łodzi, Koszalinie, Białymstoku i Jeleniej Górze, przyszedł czas na laury poznańskiego Short Waves Festival, gdzie film Moniki Pawluczuk został uhonorowany II nagrodą i nagrodą publiczności w konkursie Poznań Open.

„Koniec świata” to kameralny, autorski film dokumentalny, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy. W tę jedną noc, podobną do wielu innych, ludzie w dużym mieście, nękani samotnością, chcą z kimś porozmawiać. Niektórzy wzywają – często niepotrzebnie – pogotowie, jeszcze inni dzwonią do radia, gdzie prowadzący zadaje pytanie o koniec świata co on znaczy dla każdego z nas z osobna. Opowiadają o sprawach tragicznych, bolesnych, a czasem drobnych, wręcz zabawnych. Zauważalna i poruszająca jest ich wielka potrzeba rozmowy, bycia wysłuchanym, potrzeba bycia z kimś obok. Radio jest motywem łączącym ten nocny świat słyszymy je w karetce, w monitoringu miejskim, gdzie na dziesiątkach ekranów widzimy nocne życie miasta. Radio jest klamrą spajającą film oraz źródłem najważniejszych pytań.

Zobacz również: