Największe gwiazdy krakowskiej estrady wystąpią na jednej scenie! Znani i lubiani artyści zagrają koncert charytatywny dla Bohdana Smolenia. Wydarzenie odbędzie się 11 kwietnia w Nowohuckim Centrum Kultury. Przed krakowską publicznością wystąpią: Marcin Daniec, Grzegorz Turnau, Krzysztof Piasecki, Alosza Awdiejew, Jacek Wójcicki, Andrzej Sikorowski, Maurycy Polaski (Kabaret pod Wyrwigroszem), Tomasz Wachnowski, Aldona Jankowska i Marta Bizoń.

Artyści zagrają za darmo, a całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Bohdana Smolenia. Ten znakomity kabareciarz i piosenkarz komediowy niegdyś sam pomagał ludziom. Teraz to on potrzebuje pomocy. Jest w ciężkim stanie. Stracił mowę, nie chodzi. Lekarze i rehabilitanci są dobrej myśli. Jest tylko jeden warunek – uwielbiany przez Polaków artysta musi poddać się intensywnej i kosztownej rehabilitacji.

W pomoc artyście włączyli się nie tylko artyści estradowi, ale również krakowscy sportowcy i przedsiębiorcy. Przedmioty na licytację przeznaczyli między innymi: Agnieszka Radwańska (rakieta do tenisa), Jerzy Dudek (rękawice bramkarskie), Janusz Filipiak (koszulka z autografami piłkarzy Cracovii), Rafał Sonik (kurtka), czy Michał Kościuszko (voucher do Szkoły Jazdy).

Charytatywny koncert „Krakowscy artyści Smoleniowi” odbędzie się w poniedziałek, 11 kwietnia o godzinie 19.30 w NCK-u (al. Jana Pawła II 232). Bilety / cegiełki, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc Smoleniowi, kosztują 75 złotych. Można je kupić na stronie www.bilet.pl (eventim.pl) oraz w salonach Empik.

Bohdan Smoleń urodził się w Bielsku, ale ma silne związki z Krakowem. To tutaj ukończył Akademię Rolniczą, a w latach 1968–1977 występował w kabarecie Pod Budą, którego był założycielem i z którym zdobył główną nagrodę na Famie (1972). Ze studenckiego kabaretu z Krakowa został zaproszony przez Zenona Laskowika do Poznania, do kabaretu Tey, z którym odnosił największe sukcesy.

Zobacz również: