Dni Kultury Studenckiej w Białymstoku odbędą się w dniach 5-7 maja. Jak zawsze na białostoczan czeka mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Jednak i tak największym powodzeniem cieszą się juwenaliowe koncerty. Organizatorzy podali już cały skład.

Pierwszego dnia na kampusie wystąpią: Tede, Lao Che, Lady Pank, Zespół Mig i Power Play. Kolejnego – Łąki Łan, Akcent Polska i Bracia Figo Fagot. Przed kilkoma dniami okazało się, że można będzie zobaczyć i posłuchać znanego polskiego zespołu Perfect. Jest to nie lada gratka dla fanów rocka. Grupa ta cieszy się bowiem niesłabnącą popularnością już kilkudziesięciu lat. Jej największe przeboje to: „Nie płacz Ewka”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Chcemy być sobą” czy „Wszystko ma swój czas”.

7 maja uczestnicy juwenaliowej zabawy posłuchają O.S.T.R., Farben Lehre, Golec uOrkiestry i Kamila Bednarka. Artysta, znany też jako MaxxaBraa, któremu popularność w całej Polsce przyniósł udział w programie „Mam talent” (zdobył w show drugie miejsce, wykonując piosenkę „Is This Love” Boba Marleya). W 2010 roku wraz z grupą Star Guard Muffin wydał płytę Szanuj, która znalazła się na szczytach list przebojów. Zespół jednak się rozpadł – decyzją było odejście basisty i gitarzysty. Kamil kontynuuje więc swoją działalność artystyczną z udziałem zespołu Bednarek. Najpopularniejsze przeboje, które wykonuje artysta to: „Cisza”, „Chwile jak te” czy „Chodź ucieknijmy”.

Organizatorzy zadbali o to, by jak co roku uczestnikom juwenaliów nie zabrakło wrażeń. Dlatego oprócz sceny głównej, białostoczanie będą mieli do dyspozycji – Alter.Namiot, gdzie pojawią się najlepsi DJ-e, m.in. Siasia. Powstanie też scena z muzyką rozrywkową. Chętni będą mogli pobawić się przy rytmach m.in. takich zespołów jak: Alfa Boys, CamaSutra, Czadoman, Long&Junior czy Power Play. Na tych, którzy podczas Dni Kultury Studenckiej udadzą się do Klubu Gwint, czeka muzyka klubowa.

Dodatkowo organizatorzy planują wiele innych wydarzeń towarzyszących, o których poinformują niebawem.

Już można kupować karnety na koncerty. Osoby, które kupią wejściówki uprawnione do wielokrotnego wejścia podczas 3 dni Juwenaliów do końca marca, zapłacą za nie jedynie 20 zł.

Zobacz również: