Zakopane, Kalatówki, 06.04.2013. Tradycyjne zawody na starym sprzêcie narciarskim o Wielkanocne Jajo im. Krystyny Behounek rozegrano po raz 17. na Polanie Kalatówki w Zakopanem, 06 bm. Zawodnicy startowali na sprzêcie z minionej epoki a oceniany by³ nie tylko czas przejazdu ale równie¿ styl jazdy, ubiór oraz sprzêt. (jkm) PAP/Grzegorz Momot

Zawodników i kibiców zapraszamy na XVIII Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo” imienia Krystyny Behounek, wieloletniej kierowniczki Schroniska na Kalatówkach, które odbędą się tradycyjnie w Lany Poniedziałek 28.03.2016 r.

W tym roku organizowana jest już osiemnasta edycja zawodów, która od małych kameralnych rozgrywek rozrosła się do rangi głośnej międzynarodowej imprezy.

Imprezę rozpoczyna prezentacja zawodników. Jest to okazja by podziwiać stroje z minionej epoki – eleganckie damy w muślinowych sukniach i kapeluszach z woalką, przedwojenni eleganci przywdziani we fraki i meloniki. Są też panowie przebrani za pionierów turystyki tatrzańskiej – w skórzanych kurtkach, wełnianych swetrach i narciarskich pumpach. Wszyscy obowiązkowo wyposażeni w oryginalne drewniane narty jakich nie powstydziłby się Mariusz Zaruski czy Józef Oppenheim. Po prezentacji uczestnicy startują w zawodach w Suchym Żlebie – jest to niebywałe widowisko, ponieważ jazda na starym sprzęcie jest trudną sztuką i obfitującą w spektakularne upadki, a zawodnicy mkną do mety niesieni gromkim dopingiem setek kibiców.

PROGRAM ZAWODÓW:

10:00-11:30 zapisy na zawody
11:35-12:00 prezentacja zawodników
12:00-13:00 jazda stylowa
12:00-14:00 slalom równoległy
14:30  ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Więcej informacji na www.kalatowki.pl

Zobacz również: