10 kwietnia mieszkańcy Podkowy z okręgu nr 5 wybiorą swojego radnego w wyborach uzupełniających. Wszystko za sprawą rezygnacji jednej radnej, posądzonej o ukrywane nagrywanie rozmów służbowych. O mandat powalczy dwóch kandydatów.

Dwóch kandydatów będzie ubiegało się o mandat radnego w wyborach uzupełniających w Podkowie Leśnej. Mieszkańcy okręgu nr 5 będą mogli głosować na 22-letniego Szymona Czupryńskiego, zgłoszonego przez KWW Mieszkańcy dla Podkowy oraz 38-letniego Marcina Kalińskiego, wytypowanego przez KWW Szacunek dla Podkowian.

W wyborach zagłosują mieszkańcy piątego okręgu z: ulicy Błońskiej 45-59 (numery nieparzyste) i 42-56 (numery parzyste), ulicy Helenowskiej 37-41 (numery nieparzyste) i 46A-52 (numery parzyste), ulicy Słowiczej 1-17A, ulicy Szpaków, ulicy Warszawskiej 10-28 (numery parzyste) i 19-37 (numery nieparzyste) oraz Wróblej 1-15.

Wybory uzupełniające są wynikiem rezygnacji z mandatu przez Małgorzatę Stępkę (na zdjęciu). Radną i przewodniczącą Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych posądzono o potajemne nagrywanie rozmów służbowych, do czego się nie przyznała i w listopadzie ubiegłego roku złożyła mandat. Jak powiedziała na sesji, jej decyzja była związana z postawionymi jej zarzutami i brakiem motywacji do walki o sprawiedliwość. Powiedziała także, że nie czuje się na siłach przeciwstawiać takim szykanom, dlatego rezygnuje z mandatu.

Jego wygaśnięcie stwierdził kilka tygodni po tym fakcie komisarz wyborczy, więc uzupełnienie o nowego radnego stało się koniecznością.

Po wyznaczeniu przez wojewodę terminu wyborów – do 10 lutego zgłaszano kandydatury, a do 1 marca przyjmowano listy kandydatów. Wybory odbędą się 10 kwietnia, a głosy będzie można oddawać od godz. 7.00 do 21.00.

am

 

 

Zobacz również: